Rezultate te kerkimit per termin: +Shikon

Meta: total 1000 / total_found 10981 / time 0.005 / keyword[0] shikon / docs[0] 10981 / hits[0] 12497 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Nga dado në spiune, karriera e pazakontë e Leontinës

Leontina Tereza Koen, mbiemri para martese Petkë, gruaja e agjentit të zbulimit të jashtëm Morris Koen, i rekrutuar në vitin 1938 në Spanjë me propozimin e të shoqit, u rekrutua në vitin 1941 me cilësinë e agjentes. Që atëherë ajo kaloi një rrugë gjysmëshekullore në zbulim, mori pj

Sytë e qenit më shumë shpirt se disa, kë thumbon Jozefina Topalli?
  • 2019-04-01

Sytë e qenit më shumë shpirt se disa, kë thumbon Jozefina Topalli?

Nëse shikon ne sytë e një qeni, si mund te dyshosh se, ai nuk ka shpirt?. … dhe pastaj, kur shikon maskën e disa politikaneve… zgjedhja është e thjeshtë! Kështu shkruan Jozefina Topalli në një postim në Instagram ku pozon me qenin e saj, por duket se thumbon, madje ashpër dis

Zotërinjtë e drogës, analisti i njohur tregon Shqipërinë në Tv italian
  • 2019-03-25

Zotërinjtë e drogës, analisti i njohur tregon Shqipërinë në Tv italian

Gazetari, autori dhe moderatori i emisionit 360 Gradë, Artur Zheji në një intervistë për Tg2, teksa ka komentuar krizën politike në vend dhe përballjen e opozitës me maxhorancën, ka theksuar se në zgjedhjet e vitit 2017 u deformua më shumë se 20% e votës së shqiptarëve Zheji e ka qua

Fyejnë Dashin se pi raki Pse jo ministrin me 3 HEC-e dhe miliona si pare xhepi?
  • 2019-03-22

Fyejnë Dashin se pi raki Pse jo ministrin me 3 HEC-e dhe miliona si pare xhepi?

Mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit Opinion, analisti Mustafa Nano e ktheu në përplasje personale debatin me kreun e LZHK-së, Dashamir Shehi duke e ofenduar atë. Duke mos u pajtuar me komentet politike të ish-deputetit, Nano e pyeti Shehin me ironi: Ke pi ndonjë gotë?, ndërsa ai ju p

PERVERSITET PUBLIK!
  • 2019-03-22

PERVERSITET PUBLIK!

Nga: Mentor KIKIA Gjëja më pa vlerë që kam vënë re këto ditët e fundit është sarkazma e madhe, në rrjet, por jo vetëm, me Bashën dhe Ramën që ishin fotografuar nga pasagjeri dixhital duke fjetur në avion. Bashën e akuzuan se ia fut gjumit në qiell, ndërsa në tokë opozita protest

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën
  • 2019-03-16

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën

Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë kanë komunikuar ata në momentin e shpërthimit dhe dy orë më pas. Është pak a  shumë ai alarmi i

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!
  • 2019-03-16

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!

I dyshuari kryesore për masakrën në dy xhami në Zelandën e Re, ku u vranë 49 persona është shfaqur para gjykatës, me një akuzë të vetem, atë të vrasjes. Australian Brenton Tarrant, 28 vjeç u shfaq në bankën e të akuzuarve me rrobat e të burgosurit, raporton BBC. Ajo që ra në sy