Rezultate te kerkimit per termin: +Shima

Meta: total 952 / total_found 952 / time 0.000 / keyword[0] shima / docs[0] 952 / hits[0] 1654 /
Grabitja e parave në Tiranë, si e ndaloi polici-hero autorin (Foto)
  • 2019-03-29

Grabitja e parave në Tiranë, si e ndaloi polici-hero autorin (Foto)

Një grabitje e dhunshme u shënua mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku dy persona i grabitën një shumë të konsiderueshme parash, pronarit të një pike këmbimi valutor. Pronari i exchange, Agron Shima 60 vjeç, po lëvizte me motor, teksa dy persona e kanë ndjekur nga pas po me motor duke e

Orion Shima rikthehet me ciklin e nudove (Foto)
  • 2019-01-21

Orion Shima rikthehet me ciklin e nudove (Foto)

Mes errësirës dhe dritës, quhet ekspozita që rikthen Orion Shimën në skenën kulturore në vend. Shima, është një zë i njohur i artit bashkëkohor, me një sërë ekspozitash brenda dhe jashtë vendit. Ajo që dominon tablotë që do të ekspozohen në Gallery70 Contemporary Art më 24 jan

Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës
  • 2018-12-14

Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës

Një vajzë e adoleshente ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u hedhur nga godina e gjimnazit ku studion. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Yrshekut, ku e dëmtuara është një vajzë 18 vjeçe. Më konkretisht në Yrshek është vetëhedhur nga kati i tretë i shkollës së mes

Abuzimi me pronat në bregdet, dërgohen për gjykim 8 persona
  • 2018-07-30

Abuzimi me pronat në bregdet, dërgohen për gjykim 8 persona

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen hetimore ndaj 8 personave, përfshi ish-kreun e Komunës Ishëm dhe zyrtarë të tjerë të kësaj komune. Mësohet se aktet për të cilën janë akuzuar të pandehurit, kanë të bëjnë me katër raste falsifikimi do

12 mijë euro për të dërguar në SHBA e Angli, 9 të arrestuar
  • 2018-07-27

12 mijë euro për të dërguar në SHBA e Angli, 9 të arrestuar

Policia finalizoi operacionin e koduar Garantuesit. Gjatë këtij operacioni u arrestuan 8 shtetas dhe janë shpallur në kërkim 2 të tjerë, të cilët vepronin si një grup i strukturuar kriminal, që merrej me trafik personash drejt Anglisë dhe SHBA, nëpërmjet një skeme që funksiononte n

Veliaj, apel prindërve: Regjistroni fëmijët në kurset sportive
  • 2018-06-29

Veliaj, apel prindërve: Regjistroni fëmijët në kurset sportive

Lapraka do të ketë një vatër të re sportive, ku të rinjtë e njësisë 11 mund të aktivizohen në aktivitete sportive. Shkolla Ahmet Gashi në kryeqytet ka hapur dyert si qendër komunitare, për të shërbyer si mjedis për aktivitete të ndryshme sportive gjatë orëve të pasdites ose në

Konflikti me armë në Laknas, 7 të arrestuar
  • 2018-03-24

Konflikti me armë në Laknas, 7 të arrestuar

Nga Sektori për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me shërbimet e Policisë të Komisariatit nr 5, u arrestuan në flagrancë shtetasit: 1-Ardjan Shima, 37 vjeç, banues në Kamëz Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”, i