Rezultate te kerkimit per termin: +Shinzo +Abe

Meta: total 307 / total_found 307 / time 0.000 / keyword[0] shinzo / docs[0] 309 / hits[0] 360 / keyword[1] abe / docs[1] 405 / hits[1] 724 /
Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia
  • 2019-01-11

Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe deklaroi se e gjithë bota do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Europian. Në një konferencë për mediat në Londër, së bashku me kryeministren britanike Theresa May, Abe shprehu mbështetjen e tij të plotë për marrëveshjen

No Pic available
  • 2018-12-18

Veliaj në Tokio me ftesë të qeverisë japoneze, për projektet e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj me ftesë të qeverisë japoneze ka nisur një vizitë zyrtare në Tokio. Gjatë kësaj vizite ai do të zhvillojë një sërë takimesh të rëndësishme që kanë për qëllim çuarjen përpara të bashkëpunimit mes dy kryeqyteteve, por edhe për t

Ministri japonez i IT: Nuk kam përdorur kurrë një kompjuter
  • 2018-11-15

Ministri japonez i IT: Nuk kam përdorur kurrë një kompjuter

Yoshitaka Sakurada është 68 vjeç, jeton në Japoni dhe ka pohuar se nuk ka përdorur asnjëherë një kompjuter. Nuk ka asgjë të veçantë, nëse nuk do të ishte për faktin që është ministri japonez, i cili kujdeset për sigurinë informatike. Sakaruda, i emëruar për të organizuar Olimp

No Pic available
  • 2018-10-08

Lë BE-në, por gjen PTP-në. Japonia pret krahëhapur Britaninë pas Brexit

Me shanset e rritura për ta pasur një marrëveshje për një dalje të sigurt nga BE në tetor, procesi i Brexit duket se është kthyer pozitivisht për nga kryeministrja britanike Theresa May. Por atëherë kur mendonte se ishte e vetme, me liderët e BE që refuzojnë edhe ta takojnë, May ka g

Koreja e Veriut dhe tregtia, Trump takon kryeministrin japonez
  • 2018-09-24

Koreja e Veriut dhe tregtia, Trump takon kryeministrin japonez

Presidenti amerikan, Donald Trump ka takuar kryeministrin japonez, Shinzo Abe më të cilin është thënë të ketë diskutuar çështje të mbrojtjes dhe ato tregtare. Takimit mes dy liderëve në është bërë Kullën Trump. Abe u ka thënë gazetarëve se ata kanë diskutuar për Korenë e Ver

Tajfuni Jebi godet Japoninë, më i forti në 25 vjet. Viktima e të plagosur
  • 2018-09-04

Tajfuni Jebi godet Japoninë, më i forti në 25 vjet. Viktima e të plagosur

Japonia është goditur së fundmi nga një tajfun që raportohet të jetë më i forti në 25 vite dhe që ka shkaktuar në total 7 viktima dhe mbi 200 të plagosur. Tajfuni Jebi iu vërsul zonave perëndimore, duke sjellë shi të rëndë dhe furtunë me erën që arriti shpejtësi deri në 172 km

Fyen presidentin Xi, Kina censuron Winnie the Pooh
  • 2018-08-05

Fyen presidentin Xi, Kina censuron Winnie the Pooh

Kapitulli i fundit i betejës midis Kinës dhe Winnie Pooh ndodhi pak ditë më parë me censurën në të gjitha kinematë kineze, të filmit ‘Christopher Robin. Arsyeja, akoma jo zyrtare, është se figura e ariut popullor është përdorur në të kaluarën nga kundërshtarët e presidentit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama