Rezultate te kerkimit per termin: +Shirok

Meta: total 513 / total_found 513 / time 0.000 / keyword[0] shirok / docs[0] 513 / hits[0] 861 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Shkëndija elektrike shkrumbon mjetin në Shirokë, shpëton familja

Shkëndija elektrike shkrumboi plotësisht një automjet tip Ford Focus me targë AA 238 CI, në rrugën e Shirokës në qytetin e Shkodres.  Ngjarja ndodhi pasditen e së hënës dhe shkak dyshohet te ketë qenë avaria në pjesën e kondicionerit. Në momentin e ngjarjes, drejtuesi i mjetit,

No Pic available
  • 2017-05-19

Legalizimet në Shirokë, arrestohet ish-drejtori i ALUIZNI-t Shkodër

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për ish-drejtorin e ALUIZNI-t Ardian Dodani. Ai është akuzuar për shpërdorim detyre, pasi dyshohet se ka legalizuar objekte informale, lokale dhe ambiente tregtare. Në zbatim të vendimit të gjykatës, i dyshuari është arrestu

Shkodër, arrest me burg ish-shefit të ALUIZNI-t
  • 2017-05-19

Shkodër, arrest me burg ish-shefit të ALUIZNI-t

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për ish-kreun e ALUIZNIT në Shkodër,  Ardian Dodani. Ai akuzohet se legalizoi bar restorante në zonën turistike të Shirokës dhe rrugën kryesore në të cilën nuk lejohet me ligj. Ardian Dodani po hetohet me akuzën e shpërdorimit të d

Nis rikonstruksioni i urës së Bunës, investimi 10 mln lekë
  • 2017-04-24

Nis rikonstruksioni i urës së Bunës, investimi 10 mln lekë

10 milion lekë të akorduara nga Fondi Shqiptar i zhvillimit është vlera e financimit për rikonstruksionin e urës së vjetër të Bunës. Nisjen zyrtarisht të punimeve nga ana e specialisteve të forca xhenio, e inspektoi vetë Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli me kolegun Ditmir Bushati. Amor

Ura e lëvizshme e Bunës, Ministria e Mbrojtjes nis rikonstruksionin
  • 2017-04-24

Ura e lëvizshme e Bunës, Ministria e Mbrojtjes nis rikonstruksionin

Ekspertë të Ministrisë së Mbrojtjes nisin punimet për rikonstruksionin e urës së lëvizshme të Bunës në Shkodër, Monument Kulture i kategorisë së parë. Punimet që do kryhen nga specialistë të forcave xhenio pritet të përmbyllen brenda 5 javëve. Ura e Bunës ishte bërë shpesh ob

No Pic available
  • 2017-03-05

VIDEO / Pse RENEA zgjodhi lokalin e tejmbushur me njerëz për të kapur gjobëvënësit e Shkodrës

Gazetari investigativ i News 24, Artan Hoxha bëri me dije të tjera detaje nga operacioni i zhvilluar pak minuta më parë në një nga lokalet më të frekuentura në Shirokë të Shkodrës, ku u arritën të kapeshin dy persona të rrezikshëm, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që ish

No Pic available
  • 2017-03-04

RENEA arreston në Shkodër gjobëvënësin e biznesmenëve

Forcat RENEA kanë arrestuar një person i cili akuzohet se u vendoste gjoba ndaj bizneseve. Aksioni i forcave RENEA ka qenë në pikën turistike të Shirokës në Shkodër dhe personi i arrestuar është identifikuar si M. Lici /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në