Rezultate te kerkimit per termin: +Shitja

Meta: total 1000 / total_found 8766 / time 0.004 / keyword[0] shitja / docs[0] 8766 / hits[0] 10792 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Shkodra nën shënjestrën e policisë, sekuestrohen drogë dhe makina; 3 në pranga

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 151 kg drogë dhe ka vënë në pranga tre persona, një nga Shkodra dhe dy nga Mali i Zi. Operacioni policor, i koduar Bardhaj, kapi nw flagrancw shtetasit: K. P., 25 vjeç, banues në Shkodër; R. B., 42 vjeç, banues në Danilograd, Mali i Zi; M. R., 36 vjeç,

Mina me telekomandë dhe drogë, policia fut në grackë vlonjatët (Video)
  • 2019-04-02

Mina me telekomandë dhe drogë, policia fut në grackë vlonjatët (Video)

Operacioni policor i koduar “The long ëay” ka vënë në pranga 2 persona, të cilët akuzohen për trafikim të minave me telekomandë. Ndërkohë, sipas policisë, një person i tretë është shpallur në kërkim, i akuzuar për përfshirje në këtë trafik. Mësohet se si rezultat

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja
  • 2019-03-30

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi takime në disa ferma bujqësore në zonën e Lushnjës në njësinë administrative Golem. Ajo ka parë nga afër problematikat e fermerëve të zonës, ku ulja drastike me afërsisht 6 herë e subvencioneve për bujqësinë nga qeveria dhe mungesa e t

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë
  • 2019-03-27

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë

Një person është vënë në prangat e policisë së Lushnjës, pas denoncimit të bërë në polici nga një qytetar anonim. Mbi bazën e informacioneve të mara nga qytetarët, patrulla e policisë së komisariatit Lushnje, ushtroi kontroll në mjetin tip Volkswagen që drejtohej nga 38-vjeçari

Shqiptari, koka e rrjetit të drogës tradhtohet nga telefoni. Ja se çfarë zbuloi policia
  • 2019-03-22

Shqiptari, koka e rrjetit të drogës tradhtohet nga telefoni. Ja se çfarë zbuloi policia

Një shqiptar që merrej me shitjen e drogës arrestohet në Britani pasi tradhtohet nga telefoni . Autoritetet e kanë dënuar 33-vjeçarin Lodvik Guraj me 15 vjet heqeje lirie, pasi u shpall fajtor për shitjen e 40 kg kokainë nëpër rrugët e Londrës. Shqiptari me banim në  Greenford, Londë

Çunat dhe armët, gazetari nga SHBA: Skam marrë e-mail nga Shkëlzen Berisha
  • 2019-03-22

Çunat dhe armët, gazetari nga SHBA: Skam marrë e-mail nga Shkëlzen Berisha

Guy Lawson, autori amerikan i librit Qentë e Luftës në një komunikim me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu jep detaje në lidhje me pretendimet e ngritura një ditë më parë nga Shkëlzen Berisha, pasi ky i fundit humbi betejën gjyqësore në shkallën e parë në SHBA me Lawson dhe nj

Zelandë e Re, ndalohet shitja e armëve luftarake
  • 2019-03-21

Zelandë e Re, ndalohet shitja e armëve luftarake

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka urdhëruar menjëherë ndalimin e shitjes së armëve luftarake në vend, pas masakrës në Christchurch. Ndalimi vlen edhe për armët me një karikator “pushkët gjysmë automatikë të tipit ushtarak”, të tilla si ato të përdorur