Rezultate te kerkimit per termin: +Shklqimi

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] shklqimi / docs[0] 7 / hits[0] 7 /
Ruaju nga miku që të do të mirën!
  • 2011-10-14

Ruaju nga miku që të do të mirën!

 Entela Resuli O Zot më ruaj nga miqtë se nga armiqtë ruhem vet!…  Se ka ndodhur që, miku vjen të lë gruan shtatzanë dhe i zoti i shtëpisë e merr vesh i fundit. Po ju tregojmë një histori që ka përfunduar në dyert e gjykatës, pasi një mik i vjetër i familjes e kishte shkelur

No Pic available
  • 2010-08-22

JEAN-PAUL ENTHOVEN

Librat e rinj Jett mes filozofis e letrsis far knaqsie t shkmbesh dy fjal nj pasdite vere me Jean-Paul Enthoven n shtpin e bukur parisiane, q para tij i prkiste Antoine de Saint-Exupéry, n nj pallat ku kan jetuar Camus, René Char dhe Alexis de Tocqueville. N sallonin q sheh nga nj kop

Pr Fe e Atdhe
  • 2009-12-05

Pr Fe e Atdhe

Gjat jets s njeriut nji ndr punt ma t vshtira asht me fol pr njerzit e mdhaj ose si thonin klasikt n antikitet, njerzit e vdekshm me fol pr ata t pavdekshmit. Sot kombi shqiptar prkujton maritirzmin e nji ndr bijve t tij ma t shquem At Shtjefen Gjeovi t vram nga kriminelat serbomdhoj. Kur prmendim

No Pic available
  • 2008-11-01

Rnia dhe shklqimi i shokut Rama!!!

Edi Rama nj nga figurat m publike t kohve t fundit, i njohur fare mir pr dinakrin e tij n aksionet politike, duket se sht vn n shnjestr t pothuajse t gjith klass politike. Sjelljet e kryetarit socialist, t kujtojn krenarin q diktatori irakian Sadam Hysein tregoi deri n momentin e fundit kur e dorzoi

No Pic available
  • 2008-11-01

Shklqimi dhe Rnia e Shokut Sollaku

Pavarsisht mnyrs se si ajo evoluoi, Shqipria kaloi edhe nj prov mjaft t rndsishme. Shkarkimi nga detyra i Prokurorit t Prgjithshm Theodhori Sollaku, prbn ndoshta nj nga hapat m t rndsishm pr fillimin e Reforms n Drejtsi. Kjo reform, me situatn ku ka arritur, i ngjan pak a shum shembjes s siprkalimit

No Pic available
  • 2008-11-01

Si t shptoj edhe ksaj here?!

Ndryshimet e bra n kushtetut t cilat solln nj sistem t ri zgjedhor duket se e kanm t nxeht se kurr kt ver. Politikant , t kapur nga ethet e zgjedhjeve q po afrojn , duket se I kan harruar disi pushimet kt vit. E Kush ka mendje pr pushime , kur bhet fjal pr t mbijetuar ose jo n sistemin e ri. Kto eth

No Pic available
  • 2008-11-01

Kush ka frik nga rishkrimi i historis s letrsis shqipe?

Ka nj enigm t pashpjegueshme n faktin se si nisen gazetart tan dhe forumet e informimit masiv t krkojn t vrtetn. Kjo sht e njvlershme si me rastin kur ujku e ka ngrn qengjin dhe ne, pr t dshmuar asnjansin e krimit, dgjojm dhe i referohemi hollsisht vetm dshmis s ujkut, si instanc e paluejtshme e t v