Rezultate te kerkimit per termin: +Shkputet

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Zola e krkon Adrianon

Sulmuesi i Flamengos, Adriano, ka thn se pas titullit t fituar t kampionatit brazilian, e ardhmja e tij mund t jet larg ktij ekipi. Dhe, t martn, tabloidi anglez Sun, shkruante se trajneri i West Ham, Gianfranco Zola, sht i gatshm tia prezantoj nj ofert futbollistit n janar, kur edhe do t mund t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.473Z

Sot në Serie A FiorentinaGenoa, PalermoInter

Java e 29-t e seris A italiane do t nis sot me tre takime t rndsishme: Fiorentina–Genoa, Palermo–Inter dhe Roma-Udinese. N takimin e par jan dy skuadra q krkojn pjesmarrjen n Europa League. Ndrsa Interi do t shkoj n Palermo. Si mund t parashikohej, José Mourinho nuk e ka grumbull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Dodik: Kur shkëputet Kosova, përse s'mundemi ne?

Banja Lluka Kryeministri i serbve t Bosnjs Mendimi i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn prbn precedent legal pr Republikn Serbe t Bosnjs q t shkputet, dhe kjo mund t ndodh n mnyr paqsore brenda katr viteve, por rajoni nuk do t rrmbehet n nj hap t till, ka thn Kryeministri Millorad Dodik. N nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Berisha takon Jones

Zv/ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit, Stuart Jones ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e vendit Sali Berisha. Gjat takimit, kryeministri Berisha theksoi se ratifikimi n Senat dhe firmosja nga Presidenti Bush i Protokollit t Antarsimit t Shqipris n NATO prbjn ngjarjen m kulmore n marrdhniet midi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

PD, Mëhilli: PS, të distancohet nga trashëgimia totalitare

N prvjetorin e krijimit t Partis Socialiste, demokratt i krkuan ksaj force politike q t gjej forc dhe t shkputet nga trashgimia totalitare. Zdhnsja e Partis Demokratike, Erla Mhilli, replikoi dje ndaj thirrjeve t Rams, duke e riquajtur partin q Rama drejton si trashgimtaren e bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.332Z

Reforma zgjedhore, Kume: Ligji duhet të përfshijë të gjitha palët

N nj koh kur politika e ka t vshtir t shkputet nga debati pr zgjedhjet e kaluara t 28 qershorit 2009, shoqria civile krkon nisjen nga puna pr prgatitjen e infrastrukturs s re zgjedhore pr lokalet e ardhshme t 2011-s. Ish-kreu i KQZ-s, Kristaq Kume, nnvizoi dje nevojn e realizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Burns: Pavarsia e Kosovs, brenda ktij viti

Niveli i zyrtarve perndimor q shprehen n favor t pavarsis s Kosovs ka ardhur n rritje, q nga dita e fillimit t negociatave. Kt jav ishte Ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit Nicholas Burns politikani i radhs q deklaroi hapur se viti 2006 do t jet viti i pavarsis s Kosovs. Burns tha se negociatat q p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama