Rezultate te kerkimit per termin: +Shkalls +Par +Shkodr

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] shkalls / docs[0] 93 / hits[0] 107 / keyword[1] par / docs[1] 504867 / hits[1] 944494 / keyword[2] shkodr / docs[2] 24749 / hits[2] 47238 /
No Pic available
  • 2010-04-21

Basha mbledh Komitetin Ndërministror të Emergjencave

Situata e rreshjeve n veri t vendit ka mbledhur n nj takim urgjent, Komitetin Ndrministror t Emergjencave Civile, pr t shqyrtuar situatn e krijuar n qarqet Shkodr dhe Lezh pr shkak t reshjeve dhe shkarkimeve t detyruara nga hidrocentralet pr shkak t ngritjes s nivelit t liqeneve n kaskadn e Drinit.

No Pic available
  • 2010-01-19

Topalli: Ishte hera e parë që Shkodra u ndihmua

" 2,6 miliard m³ uj t teprt t mbledhura vetm n dy jav pr shkak t ndryshimeve klimatike, natyra i hodhi mbi Alpet e veriun e Shqipris. Global disaster center, qendra botrore studimore e fatkeqsive natyrore e cilsoi kt si nj ngjarje t shkalls s dyt t rrezikshmris q mund t shkaktonte 100 de