Rezultate te kerkimit per termin: +Shkalls

Total: 90
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.394Z

Japonia goditet nga tërmeti më i fortë i shekullit

Nj trmet 6.9 ball i shkalls Rihter goditi mngjesin e sotm sipas kohs lokale, ishujt jugor Okinaua t Japonis. Raportohen dy persona t plagosur. Nuk bhet fjal pr dme t mdha nga trmeti, q besohet t jet m i forti n nj shekull. Fillimisht ekspertt parashikuan nj tsunami deri n 2 metra n afrsi t brigjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Shtohet varfëria

Rritja ekonomike n Kosov, qoft ajo edhe minimale, nuk po shndrrohet n punsim m t madh dhe ulje t shkalls s varfris, vlersojn ekspertt e ekonomis dhe t shtjeve sociale. Muhamet Sadiku nga Instituti “Riinvest”, thot se prderisa nj trend i till t jet prezent, Kosova do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.885Z

Lëkundje tërmeti në Greqi

Lkundje t forta trmeti jan ndjer sot n kryeqytetin e Greqis, Athin. Trmeti ka qen i shkalls 5,1 ball dhe ka pasur si epiqendr ishullin Alonisos n detin Egje. Ishulli gjendet n arkipelagun Sporadi, rreth 150 kilometra nga kryeqyteti i Greqis, Athina.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Barcelona, Xavi nuk do të luajë ndaj Shtutgart

Xavi Hernandez nuk do t jet n takimin e Champions kundr Shtutgartit. Sipas klubit spanjoll, Xavi ka psuar dje nj dmtim muskular t shkalls s par n kmbn e djatht. Mesfushori i Barcelons duhet t qndroj pushim pr 15 dit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Afganistani goditet nga tërmeti

Nj trmet prej 5.3 ball i shkalls Rihter goditi sot Afganistanin duke i marr jetn 7 personave dhe plagosur m shum se 30 t tjer. Trmeti ka goditur tre rajone, t cilat tashm jan t bllokuar nga dmtimet si pasoj numri i viktimave mund t rritet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Dy tërmete godasin Italinë, pa viktima apo dëme

Dy trmete me fuqi 2.5 dhe 2.7 ball t shkalls Rihter kan goditur gjat nats Italin, por pr fat t mir pa shkaktuar viktima apo dme materiale. Lajmin e bjn t ditur mediat italiane, sipas t cilave lkundjet sizmike u ndjen n qytetet Peruxha dhe Pezaro-Urbino.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.740Z

Tërmet në Meksikë, 2 të vdekur dhe 100 të plagosur

Nj trmet i fuqishm 7.2 ball i shkalls Rihter ka tronditur mngjesin e sotm pjesn veriperndimore t Meksiks, n kufi me Kalifornin. Trmeti m i fuqishm q nga viti '69 u pasua edhe m shum lkundje t tjera, t cilat u ndien deri n San Diego e Arizon. Deri tani raportohen 2 viktima, e rreth 100 t plagosur n q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama