Rezultate te kerkimit per termin: +Shkalles

Total: 2799
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.825Z

Kaliforni, termet 6 grade i shkalles Rihter

Nje termet me magnitude prej 6 grade te shkalles Rihter u regjistrua ne gjirin e Kalifornise ne SHBA. Sipas institutit amerikan sizmiologjik epiqendra e termetit u shenua 56 kilometra larg bregut dhe 11 kilometra ne thellesi. Sipas autoriteteve lekundjet u ndjene edhe ne San Franciso. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.266Z

Termet me magnitude 78 te shkalles Rihter ne Japoni

0 brbr SSSAbrASS brbrJaponia eshte goditur nga nje termet i fuqishem me magnitude 78 te shkalles Rihter Epiqendra e termetit u regjistrua 874 kilometra larg kryeqytetit ne nje thellesi prej 660 km Lekundjet e forta u ndjene ne Tokio sic duket edhe nga kamera te ndryshme te vendosura ne zyra e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.317Z

Japoni, termet 6.6 grade i shkalles Rihter

Japonia tronditet nga nje termet me magnitude 6.6 grade i shkalles Rihter. Ne oren 17:08 me ate lokale, prefektura e Fukishimas ne veri te Tokjos ka ndier lekundjet e fuqishme qe deri tani nuk kane shkaktuar deme materiale. Epiqendra eshte regjistruar pak larg bregut ne Paqesor, rreth 40

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.286Z

ILDKP kontroll pasurive per gjyqtaret e Shkalles se Pare dhe Apelit

0 Inspektorati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive ka filluar rikontrollin dhe hetimin admin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.501Z

"Basha", Apeli le ne fuqi vendimin e Shkalles se Pare

Gjykata e Apelit la ne fuqi vendimin e Gjykates se Shkalles se Pare per ish-ministrin e Transporteve, Lulzim Basha. Pas ketij vendimi, te gjitha veprimet e Prokurorise pas skadimit te hetimeve behen te pavlefshme. Gjykata e Shkalles se pare, i cilesoi te paligjshme veprimet e Prokurorise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.938Z

Elbasan termet 3.2 i shkalles rihter ska deme as te lenduar

ELBASAN- Lekundje te lehta termeti u ndjene paraditen e sotme ne dy komuna te rajonit te Elbasanit. Termeti i cili ka zgjatur rreth 3- 4 sekonda u regjistrua ne oren 1040 minuta por nuk ka shkaktuar deme ne njerez dhe materiale. Shefi i Shtabit te Emergjencave prane Prefektures Mustafa Arapi i citua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.261Z

Termet 51 i shkalles Rihter

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Shqipërinë qendrore mëngjesin e sotëm. Lëkundjet më të forta janë ndjerë në orën 3 të mëngjesit dhe sipas Institutit të Gjeofizikës, epiqendra e tërm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama