Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaqet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.031Z

Shkaqet e rënies ekonomike

Rënia e ekonomisë me 0.6 % gjatë tremujorit të dytë të këtij viti shpjegohet nga ekspertët si një dukuri e përvitshme e cila ka nisur që në 2011-ën. Ndërsa Dhoma e Tregtisë sqaron se ndërtimi si sektori më i prekur duhet të fillojë rigjallërimin. Ne situatën e krijuar kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.153Z

Vetëvaret në pemë, të paqarta shkaqet

12/04/2010 Dyshohet prej problemeve ekonomike LIBRAZHD-Është gjetur i vetëvarur në një degë peme, një 55-vjeçar nga fshati Xhyrë i rrethit të Librazhdit. Nikolla Ibraj i ka dhënë fund jetës me litar aty rreth mesditës në afërsi të Urës së Xhyrës. Kanë qenë banorë të zonës q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.816Z

Shkaqet e aksidentit te Olldashit

Prokuroria ka bërë të ditura shkaqet e aksidentit tragjik qe i mori jetën deputetit Sokol Olldashi. Sipas ekspertizës auto-teknike, Prokuroria ka dalë në konkluzion se shkak i daljes së mjetit nga rruga ka qenë pakujdesia e drejtuesit të makin&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.257Z

Tiranë, digjet apartamenti, hetohen shkaqet e zjarrit

Gazeta ShqipFoto ilustruese Një zjarr i papritur ka përfshirë një apartament në katin e gjashtë të një pallati tek zona e Unazës së Re në kryeqytet. Mësohet se zjarri ka rënë në momentin kur në apartamentin në të cilën banonte familja e Flora Balës, nuk ndodhej asnjë person dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.908Z

Digjen dy automjete, nuk dihen shkaqet

Dy automjete janë djegur sot, një në kryeqytet dhe një tjetër në Vlorë, ndërkohë që ende nuk janë zbuluar shkaqet. Tek Brryli në Tiranë një automjet tip Benz është përfshirë nga flakët në mes të rrugës. Zjarri ka shpërthyer menjëherë brenda automjetit duke mos lënë asnjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.774Z

“Vetëvrasjet në rritje, shkaqet të paqarta”

10/05/2005  Prokuroria e Korçës numëron dhe heton 11 raste të vetëflijimit KORÇE - Gjatë këtij viti, në rajonin e Korçës, janë regjistruar 11 vetëvrasje, të cilat kanë shqetësuar opinioni qytetar të këtij rajoni. Vetëvrasjet kanë prekur të gjitha moshat, por veçanëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.238Z

KSHH: Të zbardhen shkaqet e katastrofës

Komiteti Shqiptar i Helsinkit u ka bërë thirrje qeverisë shqiptare dhe organeve të specializuara, që shkaqet e tragjedisë së Gërdecit të sqarohen sa më shpejt, me objektivitet dhe transparencë për opinionin publik. Sipas përfaqësuesve të KSHH-së, kjo ngjarje kërkon jo vetëm reflekt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama