Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaqeve

Total: 5149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.017Z

Helikopteri, Kodheli: Të angazhuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, me anë të një postimi në Facebook, është shprehur e vendosur për ti shkuar deri në fund zbardhjes së plotë të shkaqeve të rrëzimit të helikopterit. Ajo falenderon të gjitha ata që ndihmuan në nxjerrjen e helikopterit nga liqeni. Falenderoj për p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.820Z

Lëkundjet në Zharrëz, MEI: Stacione sizmike për zbulimin e shkaqeve

Në Ministrinë e Energjisë dhe Industrisë u mblodh Grupi i Punës, ngritur me urdhër të Ministrit Z. Damian Gjiknuri, për vlerësimin e shqetësimit të banorëve të komunës Zharrëz të Fierit rreth fenomenit të lëkundjeve të tokës në zonën naftëmbajtëse. Në këtë mbledhje të rad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.080Z

MSH-ja ngre grup pune për hetimin e shkaqeve të rastit të Poliçanit

Ministria e Shëndetësisë ka ngritur një grup pune, i cili po punon për analizimin e situatës në spitalin e Poliçanit, për gjetjen e shkaqeve, ku ditët e fundit janë shtruar rreth 70 persona. Burime nga MSH-ja bënë të ditur se në ndihmë të situatës janë nisur të gjitha kapacitet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.552Z

Vdekja e foshnjës, Beqaj: Kemi ngritur komision për verifikimin e shkaqeve

Rastin e Korçës, ministri e quajti të papranueshëm: Spitali afër gjykatës Shpresa Mezini Vdekja e vajzës dymuajshe në qendrën spitalore universitare Nënë Tereza, ditë më parë, si edhe ndarja nga jeta e një qytetari në ambientet e brendshme të Gjykatës së Korçës, ka ngritur në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.273Z

PD: Azili nuk është zgjidhja, duhet luftuar ndaj shkaqeve të eksodit

TIRANË, 22 Shtator /ATSH- I. Vata/ -Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës në PD, Bardh Spahia dhe anëtarë të Departamentit zhvilluan takime me azilkërkuesit shqiptarë në disa kampe në zonën e Limbourgut dhe Eltz pranë Frankfurtit.Në një deklaratë për mediat të shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.562Z

Bulqize RISHM analize shkaqeve te shperthimit

Ne minieren e Bulqizes kane mberritur sot Specialiste te Repartit te Inspektimit Shpetimit te Minierave per te analizuar shkaqet e shperthimit. Ndersa pak dite me pare grupi i hetimit i derguar nga Tirana nuk mundi te realizoje nje kontroll te detajuar te zones ku ndodhi shperthimi si rezultat i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.454Z

Helmohen tre femije ne Mallakaster, hetime shkaqeve

FIER - Tre femije jane helmuar, pasi kane prekur lende helmuese. Lajmi eshte bere i ditur dje nga burime spitalore, te cilat kane bere te ditur se femijet jane helmuar nga kerpudha nderkohe qe ne Spitalin Ushtarak ne Tirane, ku jane sjelle ata, dyshohet se jane helmuar nga pesticide te gjetura gjate

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama