Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkimet

Meta: total 1000 / total_found 2689 / time 0.001 / keyword[0] shkarkimet / docs[0] 2689 / hits[0] 4294 /
Ndryshime të tjera në diplomaci, ja diplomatët që u shkarkuan sot
  • 2019-03-29

Ndryshime të tjera në diplomaci, ja diplomatët që u shkarkuan sot

Të tjera shkarkime janë bërë nga ministri Gent Cakaj në shërbimin diplomatik. Ministria e Jashtme bëri të ditur se është shkarkuar diplomatja, Blerta Derhemi pjesë e misionit shqiptar në BE, e cila do të kthehet në Tiranë. Një tjetër i shkarkuar është Artur Porpollogu, konsull n

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën
  • 2019-03-27

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën

Mësohen detaje të reja nga shkarkimet e ndërmarra nga Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj. Mësohet se është shkarkuar dhe Pranvera Skana, e cila mbante detyrën e këshilltares në Ambasadën e Londrës. Gjithashtu janë shkarkuar edhe dy zyrtarë nga Ambasada Shqiptare në Athinë dh

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!
  • 2019-03-09

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!

Paraditen e sotme u njoftua zëvendësimi i drejtorit të Policisë në Vlorë, Gentjan Shehaj me Artion Dukën, i cili më herët ka qenë shefi i Uniformave Blu në Berat. Por gjatë pasdites shkarkimet në radhët e Policisë së Shtetit kanë vijuar. Mëoshet se është firmosur nga Ardi Veliu e

Skandali në Durrës/ Inspektorati e mbyll për ndotje, prokuroria pushon çështjen
  • 2019-03-08

Skandali në Durrës/ Inspektorati e mbyll për ndotje, prokuroria pushon çështjen

Tek përroi i Agait, pranë shkëmbit të Kavajës, banorët ankohen për një pikë depozitimi dhe përpunimi të naftës dhe vajrave, e cila është e pa licencuar dhe punon gjatë orëve të natës. Gjatë trajtimit të vajrave të djegur, sipas banorëve zona ndotet nga shkarkimet në ajër të

Si po e ndotin mjedisin kompanitë e nxjerrjes së naftës
  • 2019-03-08

Si po e ndotin mjedisin kompanitë e nxjerrjes së naftës

Përpos problemeve të shumta që ka sektori i nxjerrës dhe i përpunimit të naftës, një ndër kryesorët është edhe ai mjedisor. Kompanitë që merrem me nxjerrën dhe prodhimin e naftës kanë shkaktuar një ndotje të madhe në mjedis, si në tokë, ujë ashtu edhe ajër, këto vitet e fund

Stuhi në ushtrinë ruse, Putin shkarkon 9 gjeneralë
  • 2019-02-09

Stuhi në ushtrinë ruse, Putin shkarkon 9 gjeneralë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, shkarkoi njëmbëdhjetë zyrtarë të lartë ushtarakë që mbanin poste qeveritare. Dekreti i bërë publik të premten thotë se Putin i ka zëvendësuar nëntë gjeneralë dhe dy kolonelë, të cilët mbanin poste të nivelit të lartë në Komitetin Hetimor

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit
  • 2019-02-05

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit

Edi Rama vendosi në mbledhjen e fund-dhjetorit të Asamblesë së PS-së të aplikonte një operacion Fshesa duke shkarkuar 7 nga benjaminët e tij, të cilëve u kishte besuar portofolet më të rëndësishme ministrore për më shumë se 5 vite. Mes tyre emri më i kompromentuar ishte ai i Damian