Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarko +Deklaratat

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] shkarko / docs[0] 68 / hits[0] 74 / keyword[1] deklaratat / docs[1] 24639 / hits[1] 29250 /
No Pic available
  • 2016-03-16

Njihuni me pasuritë përrallore të kryebashkiakëve veteranë

Në zgjedhjet vendore të 21 qershorit të 2015, rezultatet nxorrën fitues edhe kryebashkiakë të cilët rikandidonin për të disatën herë. Më të spikaturit ishin Xhelal Mziu, Vangjush Dako, Qazim Sejdini, Elvis Roshi apo Gëzim Topçiu, ku ky i fundit kapërceu çdo parashikim duke u zgjedhu

Incidenti në Vjenë, Rama: S'bëj ambasador asnjë të afërm politikani. Ceka: Kërko falje!
  • 2013-04-26

Incidenti në Vjenë, Rama: S'bëj ambasador asnjë të afërm politikani. Ceka: Kërko falje!

TIRANË- Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë konfirmoi sot incidentin mes kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama dhe diplomatit Egin Ceka, në Vjenë. Incidenti ka ndodhur në përfundim të një takimi në Akademinë diplomatike të Vjenës ku ishte i ftuar kryetari Rama. Lajmi u p

Incidenti në Vjenë, Berisha: Rama si shtazë, hetim parlamentar. Ruçi: Shkarko diplomatin
  • 2013-04-25

Incidenti në Vjenë, Berisha: Rama si shtazë, hetim parlamentar. Ruçi: Shkarko diplomatin

TIRANË- Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka konfirmuar incidentin mes kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama dhe diplomatit Egin Ceka, në Vjenë. Lajmi është publikuar nga disa agjenci lajmesh shqiptare. Ato thonë se Rama është konfliktuar me Eginin, djalin e ambasadorit t

No Pic available
  • 2010-08-14

Biznesi, si shmangen gjobat nga tatimet

13/08/2010 Gazeta “Metropol” publikon sot të gjitha procedurat që duhet të ndjekë biznesi për të evituar gjobat Manuali udhëzues, si të plotësoni listëpagesën dhe formularin e deklarimit të punonjësve Për të shmangur gjobat që mund të vijnë nga mosdeklarimi i numrit të sakt

No Pic available
  • 2010-08-13

Bizneset: Ja si duhet të plotësojnë formularin e kontributeve

Instituti i Shëndetit Publik publikon dokumentet që duhet të plotësojnë biznesi i madh dhe i vogël për pagesën e kontributeve. Për të realizuar pagesën e kontributeve bizneset duhet të plotësojnë formularët tip si dhe të bëjnë plotësimin e listë-pagesës dhe të formularit të

No Pic available
  • 2010-08-13

Dokumentet e reja dhe formulari për sigurimet shoqërore

Dokumentacioni për bizneset dhe të vetëpunësuarit Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar dje dokumentet dhe formularin e ri pr pagesn e sigurimeve shoqrore, t ciln duhet ta plotsojn bizneset dhe t vetpunsuarit. Sipas ISSH-s, kto dokumente: formulart dhe listpagesa mund

No Pic available
  • 2010-04-08

Bizneset, si plotësohet formulari online për shitjet

Autori i Lajmit: Entela DurajRreth 90 % e tatimpaguesve të regjistruar për TVSH dhe tatim- fitim, kanë përmbushur detyrimin ligjor të dorëzimit në mënyrë elektronike të librave të shitjes dhe blerjes. Lajmi është konfirmuar dje nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, sipas të cilës,