Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkohen

Total: 1646
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.783Z

Përmbytjet/U dehën gjatë punës, shkarkohen dhe paditen dy vlerësuesit

Ministri Edmond Panariti ka shkarkuar nga puna dhe menjëherë i ka dërguar për ndjekje penale 2 punonjës të Drejtorisë së Bujqësisë Vlorë, pasi kanë qenë në gjendje të dehur. Mësohet se punonjësit e shkarkuar ishin komisionerë të vlerësimit të dëmeve të shkaktuara nga përmb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.461Z

Korrupsioni, shkarkohen 7 zyrtare kosovare

Shkarkohen 7 zyrtare kosovare te akuzuar per korrupsion. Urdhri per shkarkim eshte dhene nga kryeministri Thaci, pas publikimit te raportit te Agjencise Kosovare kunder Korrupsionit. Largimi nga detyra u eshte komunikuar mbremjen e djeshme punonjesve te administrates publike. Sipas raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.624Z

Prokuroria: Të shkarkohen Elvis Roshi, Selami dhe Tahiri!

Dashamir Tahiri, Shkëlqim Selami dhe Elvis Roshi rezultojnë se mbajnë funksion publik në shkelje të ligjit të Dekriminalizimit. Lajmi është bërë i ditur sot nga Prokuroria e Përgjithshme. Dy deputetët dhe kreu i Bashkisë Kavajë rezultojnë se janë dënuar më parë për vepra të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.694Z

Nuk kishin paguar dritat, shkarkohen 8 punonjës të burgut në Drenovë

Tetë punonjës të burgut të Drenovës, me detyrë gardianë dhe oficerë policie, janë shkarkuar pasi rezultonin debitorë ndaj OSHEE-së, me shuma të mëdha, që varjojnë nga 5 deri në 11 milionë lekë të vjetra. Pak ditë më parë, Ministria e Drejtësisë shkarkoi nga detyra 131 puno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.177Z

Shkarkohen kryetarët e komunës Dajt dhe Gos

Shkarkohen kryetarët e komunës Dajt dhe komunës Gos. Ata janë Kujtim Qefalija dhe Sinan Shala. ILDKP i ka derguar ne ndjekje penale, pasi dy kryekomunaret nuk deklarojne pasurine. ILDKP ka deklaruar se eshte e pajustifikueshme mos deklarimi i pasurise.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.808Z

Mbeturinat shkarkohen ne lume

Ministria e Mjedisit ka marre masa te cilat i beri te ditura edhe ne media, per vendosjen e disa filtrave provizore per te penguar ndotjen e ujerave te detit nga disa perrenj dhe kanale te vogla ne plazhin e Durresit, por nuk po ndermerr asnje hap per te ndalur nje masaker mjedisore gjigante

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.992Z

Berisha merr vendim: Shkarkohen 7 zëvendësministra të LSI dhe dy prefektë

Qeveria mori vendim ditën e mërkurë që të shkarkojë të gjithë zëvendësministrat që i përkisnin Lëvizjes Socialiste për Integrim. Në këtë mbledhje u mor vendim edhe për shkarkimin e prefektëve të LSI-së. Kështu është liruar nga detyra Edmond Hoxha, zëvendësm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama