Rezultate te kerkimit per termin: +Shkarkohet

Meta: total 1000 / total_found 3614 / time 0.002 / keyword[0] shkarkohet / docs[0] 3614 / hits[0] 4294 /
Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!
  • 2019-04-09

Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!

KPK ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademi. Trupa gjykuese e përbërë nga kryesuesja Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Fierdes Shuli pas dëgjimit të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës në seancën e 5 prillit, mori vendimin e shkarkimit të tij nga

Nuk u ngrit asnjëherë nga stoli, Kukësi shkarkon trajnerin Ndreu
  • 2019-04-06

Nuk u ngrit asnjëherë nga stoli, Kukësi shkarkon trajnerin Ndreu

Pas përfundimit të ndeshjes së sotme në stadiumin Redi Maloku të Fushë Krujës, ku Kastrioti mposhti Kukësin me përmbysje, me rezultatin 2-1, klubi verilindor ka shkarkuar nga detyra trajnerin Ramazan Ndreu. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi verilinor nëpërmjet një postimi në

Pse sshkarkohet?, Rama për rektorin e UT: Është më rehat se çdo mbret!
  • 2019-04-03

Pse sshkarkohet?, Rama për rektorin e UT: Është më rehat se çdo mbret!

Rektori nuk është mbret që të mos shkarkohet! Kështu iu drejtua një studente kryeministrit Edi Rama në një bashkëbisedim për Paktin për Universitetin dhe aq ishte mjaftueshëm që shefi i qeverisë të niste sulmin ndaj rektorit Mynyr Koni. Ashtu si në pothuajse çdo dalje në media gjat

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?
  • 2019-03-30

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?

Pas atentatit me vdekje te dy vëllezërve Bilali sot në Shkodër, drejtuesi politik i PD në këtë qark, Flamur Noka ka reaguar në Facebook duke kërkuar që shteti të gjejë autorët. Noka hedh akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe

Vrasja e dyfishtë/ Shkarkohet drejtori i Policisë së Shkodrës
  • 2019-03-30

Vrasja e dyfishtë/ Shkarkohet drejtori i Policisë së Shkodrës

Pas vrasjes së dyfishtë të ndodhur sot, është shkarkuar nga detyra Drejtori i Policisë së Shkodrës, Vehbi Bushati. Mësohet se në vend të tij është emëruar Niko Brahimiaj. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar nga qyteti verior edhe shkarkimin e drejtorit të policisë në

No Pic available
  • 2019-03-28

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës
  • 2019-03-12

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi, është shkarkuar nga detyra. Shkarkimi i Nushit vjen pas arrestimit të 6 inspektorëve të policisë kufitare në Durrës. Efektivët e policisë kufitare u arrestuan pasi në sajë të vlerave monetare, bënin kalimin e pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama