Rezultate te kerkimit per termin: +Shkatrrimi

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Muzika dhe rregullat që nuk ndryshojnë

Muzika mbart origjinalitet dhe individualitet, megjithat tek ajo jan prezente gjithnj klishet e vjetra, rregulla t cilat paraqiten pothuajse periodikisht. do interpretues lavdrohet pr individualitetin dhe risin e krijuar nn ndikimin e pakt t mjeshtrve q shnuan rritjen e tyre. Pr shembull, n skenn am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.435Z

Sheshi dhe AH1N1

Ka dit t tra q sheshi Nna Terez n Prishtin, sht mbushur me disa mesazhe. Mesazhi, Ky shesh e ka gripin e derrit - this square has swine flu, sht nj aksion artistik i njrit nga artistt e ri kosovar. Express di emrin e tij por pr shkak t ruajtjes s identitet t tij, emri nuk do t publikohet. Arti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.350Z

Uashington, pengmarrje në Discovery Channel

Nj person i armatosur q kishte marr peng tre punonjs n zyrat qendrore t Discovery Channel, n Uashington DC, sht qlluar pr vdekje nga policia, ndrsa pengjet jan ln t lir. Personi q kishte te lidhura n gjoks kuti metalike dhe nj arm n dor, hyri n zyrat e kanalit televiziv, duke u krkuar punonjsve t mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

ERE do t vendos deri n fund t vitit 70 mij matsa t energjis

Enti Rregullator i Energjis ka shtyr pr n fund t vitit, afatin prfundimtar pr vendosjen e 70 mij matsave tek konsumatort q paguajn aforfe energjin e konsumuar. Kryetari i ERE-s, Bujar Nepravishta bri t ditur sot (e premte) pr ATSH-n, se ky vendim lidhet me afatin kohor t nevojshm q do t'i d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.491Z

Klima, Mediu në Kopenhagen, G99: 'E turpshme'

G99 gjykoi sot, n ditn kur hap punimet n Kopenhagen samiti i Kombeve t Bashkuara pr Klimn, se eshte e turpshme prfaqsimi i Shqipris n kt samit nga Fatmir Mediu, i cili mori jetn e 26 shqiptarve dhe shprndau n tok e n ajr metale t rnda e helme. "Ky sht nj turp q shqiptart nuk e meritojn. Fatmir Medi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

UNESCO, kritika për rrugën e Butrintit

Misioni Specialistt e kan quajtur shqetsuese dmtimin e zons s mbrojtur dhe menaxhimin e parkut Dy specialist t trashgimis, Sinisha Sheshun, nga zyra e UNESCO-s n Venecia dhe Giora Solar nga ICOMOS kan prfunduar vizitn n Butrint, nj inspektim jasht radhe i nxitur nga shqetsimet e disa specialistve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Specialistët e UNESCO-s hetojnë Butrintin

N datn 24 gusht, n Parkun Arkeologjik t Butrintit do t mbrrijn pr ekspertim specialistt e UNESCO-s dhe ICOMO-s. Bhet e ditur se vizita e tyre sht nxitur nga shqetsimet e specialistve shqiptar e t huaj mbi cenimin q rruga Ksamil-Butrint i bn zons s mbrojtur. Pas vizits n terren pritet nj raport i hol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama