Rezultate te kerkimit per termin: +Shkel

Meta: total 1000 / total_found 12226 / time 0.006 / keyword[0] shkel / docs[0] 12226 / hits[0] 14678 /
No Pic available
  • 2017-02-13

Intervista/ Jeta e re e Silvana Braçes dhe nostalgjia për televizionin

Silvana Braçe një nga figurat më të dashura, ndonëse nuk është më pjesë e medias ajo është ende shumë aktive. E kjo nuk ka se si të jetë ndryshe kur punën e bën me dashuri. Silvana tregon detaje nga jeta e saj e përditshme, familja dhe puna. Ajo nuk ngurron të tregojë se kudo ku s

No Pic available
  • 2017-02-12

Materialet e LSDM-së udhëtojnë drejt BDI-së

Materialet e shkruara që Ali Ahmeti i kërkon nga Zoran Zaevi janë gati dhe së shpejti do të dorëzohen në BDI, thonë për Alsat-M burime në LSDM. Tani për tani, nuk specifikohet përmbajtja e tyre. Socialdemokratët besojnë se java e ardhshme do të jetë vendimtare për partinë e Ahmetit

Rrëfimi i Silvana Braçes: Ja me çfarë merrem tani
  • 2017-02-12

Rrëfimi i Silvana Braçes: Ja me çfarë merrem tani

Silvana Braçe një nga figurat më të dashura të medias sonë, ndonëse nuk është më pjesë e medias, është ende shumë aktive. E kjo nuk ka se si të jetë ndryshe kur punën e bën me dashuri. Silvana tregon për suplementin e gazetës Shekulli detaje nga jeta e saj e përditshme, fami

Miku i Zenit që nuk pranon të dëshmojë për aferën e CEZ, kërcënon Romeo Karajn: Mos më thuaj sekser se.
  • 2017-02-09

Miku i Zenit që nuk pranon të dëshmojë për aferën e CEZ, kërcënon Romeo Karajn: Mos më thuaj sekser se.

Sekseri Nuel Kalaj, që nuk pranon të dëshmojë për aferën e CEZ, ka kërcënuar dëshmitarin Romeo Karaj. Nuk më tregon ti, z.Karaj, se çfarë bëj unë! Unë nuk përgjigjem për mashtrimet dhe spekulimet e tua në asnjë vend dhe po ta përsëris për të fundit herë, se unë nuk jam p

No Pic available
  • 2017-02-08

Serbia dhe Rusia do sulmojnë Kosovën? NATO: Nuk ka shanse

Nga selia e NATO-s në Bruksel është sqaruar një shkrim i tabloidit serb Informer, i cili ka shkruar se shefi i NATO-s gjatë vizitës në Prishtinë u ka tërhequr vërejtjen presidentit Thaçi dhe kryeministrit Mustafa se Serbia mund tju shkelë me ushtri brenda disa orësh dhe se do ta ketë m

Në kufijtë e botës dhe të kohës, si jetonin eskimezët 100 vjet më parë
  • 2017-02-08

Në kufijtë e botës dhe të kohës, si jetonin eskimezët 100 vjet më parë

Nga gjuetia e lopëve të detit, te ndërtimi i shtëpive prej bore, përgjatë shekujve, të ashtuquajturit Inuit, nuk i kanë ndryshuar thuajse aspak zakonet e tyre Emri i tyre vjen nga një gjuhë indiane dhe do të thotë “krijuesit e raketave të borës ose, sipas disave, “ngrënës

Njohja ime me Dritëro Agollin
  • 2017-02-07

Njohja ime me Dritëro Agollin

Diana Çuli Njohja ime me Dritëro Agollin fillon që herët, që në vitin e largët 1974, kur fillova punë në gazetën DRITA, si redaktore. Agolli ishte zgjedhur kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve pak kohë më parë, por, ai ishte tashmë shumë i njohur si gazetar, si poet, si