Rezultate te kerkimit per termin: +Shkelzen +Berishes

Meta: total 125 / total_found 125 / time 0.000 / keyword[0] shkelzen / docs[0] 1268 / hits[0] 1937 / keyword[1] berishes / docs[1] 7010 / hits[1] 10218 /
Rishfaqet në skenë njeriu i nëntokës Il Mulleti: Transferta në drejtim të Zenit dhe lidhjet me Berishën dhe PD-në
  • 2017-02-21

Rishfaqet në skenë njeriu i nëntokës Il Mulleti: Transferta në drejtim të Zenit dhe lidhjet me Berishën dhe PD-në

Komisioni hetimor për aferën CEZ është vënë ne dijeni nga nje banke e nivelit te dyte ne Shqiperi per nje transferte te dyshimte ne llogarine e shtetasit Shkëlzen Berisha me date 22 qershor 2009. Sipas nje prej bankave te nivelit te dyte ne Tirane permes nje transferte te brendshme llogar

No Pic available
  • 2017-02-20

Balla: Komisioni për CEZ vazhdon pavarësisht bojkotit të PD-së

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha do të dëshmojë më datë 27 shkurt në komisionin hetimor për privatizimin e kompanisë OST tek kompania CEZ. Lajmin e bën të ditur kreu i këtij komisioni, deputeti socialist, Taulant Balla. Ai tha se komisioni do të vazhdojë veprimt

Transfertë 200 mijë euro në llogarinë e Shkëlzenit, 6 ditë pasi Kalaj tërhoqi 7 milionë euro
  • 2017-02-20

Transfertë 200 mijë euro në llogarinë e Shkëlzenit, 6 ditë pasi Kalaj tërhoqi 7 milionë euro

Komisioni hetimor për aferën CEZ është vënë ne dijeni nga nje banke e nivelit te dyte ne Shqiperi per nje transferte te dyshimte ne llogarine e shtetasit Shkëlzen Berisha me date 22 qershor 2009. Sipas nje prej bankave te nivelit te dyte ne Tirane permes nje transferte te brendshme llogar

Gjobë bankës që i dha 7 mln euro brenda ditës sekserit të CEZ-it, çështja e Nuel Kalajt tani i kalon policisë
  • 2017-02-14

Gjobë bankës që i dha 7 mln euro brenda ditës sekserit të CEZ-it, çështja e Nuel Kalajt tani i kalon policisë

Drejtoria e Përgjithshme e Pastrimit te Parave i ka vendosur gjobë bankës që lejoi tërheqjen e shumës prej 7 milionë eurosh nga Nue Nik Kalaj brenda një dite, i akuzuar si sekser në privatizimin e CEZ-it. Për hetim të mëtejshëm çështja e Nue Nik Kalajt i është kaluar Policisë s

Paramilitarët e Zenit dhe Rama
  • 2017-02-13

Paramilitarët e Zenit dhe Rama

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Shtepia ime afer kryqezimit te 21 Dhjetorit ne Tirane eshte kthyer ne arene boksi. Parmbreme pata 5 paramilitare te Shkelzen Berishes qe bujten per kercenimin e radhes. Pak kohe me pare Xhelal Mziu dergoi 3 te tjere per te ven

Deshton seanca e deshmise se Shkelzen Berishes pasi ai nuk pranoi te bente betimin
  • 2017-02-01

Deshton seanca e deshmise se Shkelzen Berishes pasi ai nuk pranoi te bente betimin

brbrShkelzen Berisha djali i sh-kryeministri Sali Berisha ka dale per here te pare para mediave ne Komisionin Hetimor per privatizimin e kompanise se energjise Ne cilesine e deshmitarit ai ka zgjedhur te mbaje te njejtin qendrim i si ati teksa nuk i eshte pergjigjur kerkeses se kreut te komisionit T

SKANDALI/ Berishët plaçkitën rreth 400 milionë euro nga CEZ. Vendimet pas udhëtimeve të Shkëlzenit në Pragë me Kastriot Ismailaj (Faksimilet)
  • 2017-01-25

SKANDALI/ Berishët plaçkitën rreth 400 milionë euro nga CEZ. Vendimet pas udhëtimeve të Shkëlzenit në Pragë me Kastriot Ismailaj (Faksimilet)

Kryeministri Sali Berisha ka përdorur pushtetin e tij për të favorizuar kompaninë çeke CEZ, duke ndryshuar nivelin e borxhit të keq, nga 4 për qind, në 14 për qind, me qëllim që CEZ të fitonte  130 milionë USD gjatë tre viteve. Dokumentet zyrtare provojnë se  ERE, me vendim Nr.