Rezultate te kerkimit per termin: +Shkenca +Politike

Meta: total 1000 / total_found 1243 / time 0.005 / keyword[0] shkenca / docs[0] 3403 / hits[0] 4651 / keyword[1] politike / docs[1] 183986 / hits[1] 390442 /
No Pic available
  • 2017-06-24

La Stampa, reportazh për Tiranën

Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik Nga LUCA MORINO Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana,

No Pic available
  • 2017-06-18

HELMUT KOHL / Biri dhe babai i Gjermanisë së re

Çdo gjë ishte e përgatitur, kur ai ishte i ri, për ta bërë Helmut Kohlin një profesionist të mirë të provincës gjermane. Në vend të kësaj, ai u bë një nga gjigandët e politikës botërore. Një histori e normalitetit të angazhimit qytetar, në një vend që zbuloi demokracinë pas

No Pic available
  • 2017-06-16

Vdekja e Helmut Kohl, kush ishte babai i Gjermanisë së bashkuar

Kohli e drejtoi Gjermaninë për 16 vjet. Ai mbahet mend për ribashkimin e Gjermanisë si dhe kontributin e tij të madh politik e ekonomik për integrimin e Evropës. Partia e Helmut Kohlit, Bashkimi Kristjandemokrat, CDU, konfirmoi të premten të dhënat e medieve se ish-Kancelari ndërroi jetë

No Pic available
  • 2017-06-06

Ish-rivali i Blushit largohet nga partia: LIBRA ka qëllim të bëjë kryetarin deputet

Prej nëntorit të vitit të kaluar kur LIBRA u prezantua si parti politike në Shqipëri, ai ka qenë një nga më aktivët brenda kësaj force politike, duke qenë se kandidoi edhe për kryetar të saj disa muaj më parë. Por Neritan Seferkolli, 27-vjeçari ambicioz në skenën politike, nuk arri

No Pic available
  • 2017-05-25

Doni të studioni në Hollandë dhe Belgjikë? Ua mundëson Aleanca Popullore me bursa të plota

Aleanca Popullore për Drejtësi në bashkëpunim me strukturat e Diasporës, ka vënë në dispozicion 10 bursa të plota studimi. APD njofton të gjithë të rinjtë se do të krijohet mundësia e dhënies së bursave të studimit në Belgjikë dhe Hollandë në kuadër të programit të suportit

No Pic available
  • 2017-05-08

5 gjërat që duhet të dini për Presidentin më të ri në historinë e Francës

Emmanuel Macron është presidenti i ri i Francës. Kandidati i qendrës fitoi bindshëm ndaj rivales Marine Le Pen të Frontit Nacional. Macron fitoi me 66.06% kundrejt 33.94% të Le Pen. Lideri 39vjeçar i Lëvizjes En Marche! do të jetë presidenti më i ri në historinë e Francës. Ja çfarë

No Pic available
  • 2017-05-08

Emmanuel Macron, Presidenti pa eksperiencë i Francës

Emmanuel Macron, 39 vjeç, ish investitor bankar, është zgjedhur presidenti i ri Francës me një fitore të thellë ndaj rivales së tij Marinë Le Pen. Janë dy gjera që shqetësojnë kritikët në profilin e tij, e para ngjitja e tij e shpejtë ne politikë, e paparë ndonjëherë në historin