Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencave +Gjeologjike

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.064 / keyword[0] shkencave / docs[0] 8532 / hits[0] 15029 / keyword[1] gjeologjike / docs[1] 781 / hits[1] 1050 /
No Pic available
  • 2015-03-07

ante e dyshimte ne parkun Rinia alarm i rreme

brbrMe nje shperthim te kontrolluar ka marre fund alarmi i policise per nje tjeter sasi tritoli kete radhe mu ne zemer te kryeqytetit Ne mengjes rreth ores 830 policia u njoftua per nje cante sportive te dyshimte te braktisur ne nje stol me mbishkrimin Mos prek br Ajo ishte lene ne nje nga kendet e

Ministrja Kumbaro promovon Enverizmin, e bija e Spiro Kolekës lexon poezi në Ministrinë e Kulturës
  • 2014-10-15

Ministrja Kumbaro promovon Enverizmin, e bija e Spiro Kolekës lexon poezi në Ministrinë e Kulturës

Iliriana Spiro Koleka promovon librin në mjediset e ministrisë së Kulturës dhe lexon poezi kushtuar diktatorit, para një audience të mbushur me vartës e pagatorë të Mirela Kumbaros Ministria e Kulturës e drejtuar nga Mirela Kumbaro ka rikthyer zyrtarisht "komunizmin" me poezitë lexuar p

No Pic available
  • 2014-08-01

Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për vitin e ri akademik 2014-2015, ndërsa vjet ishin 31 mijë kuota. Reduktim të kuotave,

Pashaj: Shqipëria, asnjë veprim konkret për kufirin detar dhe zonat ekonomike
  • 2014-07-03

Pashaj: Shqipëria, asnjë veprim konkret për kufirin detar dhe zonat ekonomike

Qeveria të negociojë me Athinën. Shqipëria prapa për ndarjen e zonave ekskluzive BLEDAR HOTI Kolonel Myslym Pashaj shprehet i shqetësuar se pse shteti shqiptar nuk i ka dhënë ende zgjidhje çështjes së kufirit detar me Greqinë, pesë vite pas rrëzimit të marrëveshjes që i bëri Gjykat

No Pic available
  • 2014-06-09

Këta anti-reformatorë cinikë të arsimit të lartë

Debati mbi reformimin e arsimit të lartë ka dominuar javët e fundit hapësirën publike dhe vëmendjen mediatike në vendin tonë. Për vetë rëndësinë që ka arsimi i lartë në jetën e shoqërisë dhe në kushte

NEVOJA E RISHKRIMIT TË HISTORISË
  • 2014-03-03

NEVOJA E RISHKRIMIT TË HISTORISË

MONIKA SHOSHORI STAFA -    SHENJAT E HARRUARA INTELEKTUALE HEBREJE NË SHQIPËRI- Këto vitet e fundit, çështja e shpëtimit të hebrenjve në Shqipëri ka nisur të studiohet më seriozisht. Mirëpo çdo hap që hidhet përpara për njohjen e çështjes shoqërohet me pikëpyetje gjithfarëshe

Ngrohja globale, 10 herë më shpejt se në çdo kohë në historinë e Tokës
  • 2013-08-04

Ngrohja globale, 10 herë më shpejt se në çdo kohë në historinë e Tokës

Shkencëtarët amerikanë pohojnë se planeti po pëson një nga ndryshimet më të mëdha klimaterie në 65 milionë vitet e fundit. Klimatologët në Instituti për Mjedisin Stanford Woods kanë paralajmëruar se gjasat janë që norma e ndryshimit gjatë shekullit të ardhshëm do të jetë të p