Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencave +Pyjore

Total: 100
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.998Z

Miliona fidanë për të rimbjellë zonat pyjore të prera dhe të djegura (FOTO)

Tiranë- Qindra hektarë pyje janë djegur dhe prerë nga tregtarët dhe kontrabandistët e lëndës drusore, çka bën që dëmi ekonomik dhe ekologjik të jetë shumë i madh. Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu tha se për rehabilitimin e këtyre sipërfaqeve, kërkohen miliona fidanë, një pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.090Z

Mbulesa pyjore e vitit 1990, vështirë të arrihet edhe për shumë dekada

Flet inxhinier Fadil Llubani, laureat i dy Çmimeve të Republikës Nga Gjon Fierza Agjencia Kombëtare e Mjedisit Në Shqipëri në këto 25 vite tranzicion, natyra në pergjithesi dhe burimet pyjore në veçanti kanë qene fjale kyçe e shoqerisë dhe politikës, por mbi te gjitha i jane nenshtrua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.915Z

Këshillimi i maturantëve në lidhje me degët

15/04/2010 Pranimet në universitete Duke filluar nga dita e sotme, Universiteti Bujqësor i Tiranës hap dyert për këshillimin e maturantëve që duan të ndjekin studimet e larta në programet e këtij universiteti. Fushata e këshillimit do të shërbejë për informimin e maturantëve në li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.427Z

Masterat e rinj për universitetet

Hapen mastera të rinj sipas sistemit të Bolonjës. Fakultetet e Universitetit Bujqësor, Tiranës dhe Politeknikut do të ofrojnë për degë të veçanta ciklin e dytë të studimeve. ZIRINA LLAMBROVeç tyre, qeveria miratoi dje hapjen e dy degëve të reja si filiale të fakulteteve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.228Z

UBT kerkon 119 pedagoge, kriteret per punesim Luljeta Ndoka

Plot 119 pedagoge do te "rekrutohen" nga Universiteti Bujqesor i Tiranes brenda muajit korrik. Sipas nje njoftimi te ketij universiteti, pedagoget do te jene te ftuar, por ata do t'u nenshtrohen nje sere kriteresh, per ta permbyllur fazen pranimit te tyre, me konkurs. Universiteti bujqesor, me vendn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.143Z

Intervista e deputetit te ri Vath Tabaku

E marte 12 Qershor 2012 1619 Vath TabakuKur vemendja e te gjitheve ishte fokusuar tek votimi i kandidatit per president Bujar Nishani kreu i Fakultetit te Shkencave Pyjore Vath Tabaku kishte nisur te mendonte zgjidhjen e dilemes 4 vjet dekan apo nje vit deputet Profesori i shkencave pyjore ne Uni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.390Z

Kërkohet privatizimi i pyjeve

02/11/2011   Shpërdorimi pa kriter nga firmat private rrudh sipërfaqen pyjore e shton erozionin Sasia e drurëve të prerë në vit vetëm për ngrohej arrin mbi 2 milionë metër kub Pranvera Kola Shpërdorimi pa kriter i pyjeve ka ngritur më këmbë strukturat mjedisore, të cilat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama