Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencetarja +Mersini

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] shkencetarja / docs[0] 15 / hits[0] 16 / keyword[1] mersini / docs[1] 327 / hits[1] 476 /
Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë
  • 2015-09-25

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë

Shkencëtarja shqiptare me famë botërore Laura Mersini Hougton, profesoreshë e fizikës teorike dhe kozmologjisë në Universitetin Amerikan të Karolinës së Veriut në një intervistë dhënë për një radio amerikane krahas arritjeve prestigjioze ne shkencë ka folur për të kaluarën e sa