Rezultate te kerkimit per termin: +Shkencs

Meta: total 172 / total_found 172 / time 0.000 / keyword[0] shkencs / docs[0] 172 / hits[0] 240 /
Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë
  • 2018-07-31

Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë

Foto ilustruese N Fakultetin e Mjeksis Dentare ofrohen pr her t par dy programe t reja studimi t tipit Bachelor, t cilat prbjn nj zgjedhje shum t mir pr maturantt e ktij viti. Hapja e Programit Bachelor pr “Higjenist Dentar” dhe e  Programit t Studimit Bachelor pr “Teknik Dentare&

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja  dokumentet që kërkohen para intervistës
  • 2014-07-26

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2014-01-28

Braçe: Midis emrave të zyrtarëve edhe ish-ministri Ksera

Deputeti i majtë Erjon Braçe, njëkohësisht edhe kryetar i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ka zbuluar dje në faqen e tij të “Facebook”-ut një pjesë të emrave të zyrtarëve të lartë që kanë marrë pa të drejtë kredi si të pastrehë. Sipas Braçes, n listn e prgjiths

No Pic available
  • 2010-09-02

Mësues profesionistë për Historinë e Artit

Lnda m e re q do t prfshihet n kurrikuln e gjimnazeve do t przgjidhet sipas preferencs, 4 lloje zhanresh Pr her t par pas 7 vitesh, n kurrikuln brtham t programeve msimore t shkollave t mesme do t prfshihet edhe lnda Histori Arti. Gjat vitit shkollor 2002-2003, ndjekja e ksaj lnde ishte e detyruar

No Pic available
  • 2010-09-02

Studentët nga trojet, do të pranohen me procedurë të veçantë

Ndrtimi i kampusit mbetet srish premtim, viti i ri akademik do t startoj me probleme n infrastruktur Sivjet fakultetet do t hapin dyert pr 6 mij student t rinj, rreth 10 pr qind m shum krahasuar me nj vit m par. Viti i ri akademik 2010-2011, n Universitetin e Tirans pritet t startoj n muajin tetor,

No Pic available
  • 2010-09-02

Hapja e shkollave, probleme me shpërndarjen e librave

Dibr Shkak pr kto vonesa kan qen distributort e shprndarjes s teksteve shkollore Ndonse edhe pak dit na ndajn nga nisja e vitit t ri shkollor, problem shqetsues n rajonin e Dibrs mbetet ende shprndarja e librave shkollor pr nxnsit. Kshtu, nse n qendrat e rretheve si Peshkopi, Bulqiz dhe Burrel ka n

No Pic available
  • 2010-09-01

Gjeografia e deformuar në Maqedoni nuk do tërhiqet

Shqiptart tregohen si pasardhs t turqve Edhe pas protestave t vazhdueshme t shqiptarve pr trheqjen nga prdorimi t teksteve shkollore q kan prmbajtje t papranueshme pr ta, Ministria e Arsimit e Maqedonis ka vendosur q edhe kt vit, disa prej tyre t mos ndryshojn, raporton KTV. Ministri i Arsimit, Nik