Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodr

Total: 4789
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Shkodr, vdes 62-vjeari

Shkodr (start)- Nj 62-vjear nga rrethi i Shkodrs, humbi jetn mbrm si pasoj e nj aksidenti automobilistik, ndrsa ka mbetur u plagosur rnd djali i tij 10-vjear. Ngjarja e rnd ndodhi n aksin rrugor Shkodr-Hani i Hotit, ku 62-vjeari Kol Bredha po udhtonte me motor me bashkshorten dhe djalin e tyre dhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.970Z

Karnavalet e Shkodrës

Qyteti i Shkodrës, mbrëmë ka festuar karnavalet, një ceremoni tashmë tradicionale. Gjatë festimeve mbrëmjen e djeshme nuk mungoi në qytetin e saj të lindjes, tek “Karnavale 2013”, as Kryetarja e Parlamentit Shqiptar, Zonja Jozefina Topalli.&n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.763Z

Çelet Festivali Marubinë qytetin e Shkodrës

TIRANE- Arkivat e “Marubëve”, mjeshtërve të fotografisë shqiptare, janë restauruar dhe po dalin në dritën e diellit. Ekspozita me 60 foto historike të përzgjedhura nga Fototeka Marubi është çelur që më 10 korrik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.125Z

Gjuetia e paligjshme në liqenin e Shkodrës, drejt zhdukjes krapi

SHKODËR- Gjuetia e paligjshme në Liqenin e Shkodrës, ka bërë që shumë specie të vecanta të këtij uji të jenë drejt zhdukjes. Kjo dukuri po con drejt eliminimit edhe llojin e peshkut më popullor të liqenit të Shkodrës, kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.491Z

Myftiu i Shkodrës nuk i pret socialistët për Bajram

​Festa e Bajramit sot në Shkodër ka marrë ngjyra politike. Myftiu i Shkodrës nuk ka pranuar të presë deputetin dhe përfaqësuesit socialistë, të cilët kanë shkuar për të uruar për festën e Kurban Bajramit. Nga bur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.932Z

Liqeni i Shkodrës, stop peshkimitkush kapet gjobë deri ndjekje penale

SHKODER- Që prej 15 prillit peshkatarët janë të ndaluar të gjuajnë peshk në liqenin e Shkodrës. Ky është një rregull që zbatohet çdo vit duke qënë se për një muaj e gjysëm është koha e shumimit t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.034Z

Shirat, kthehen përmbytjet në qytetin e Shkodrës

Të jetosh nën ujë për shkodranët tashmë është refren i çdo vjeshte, që vazhdon deri në verë. Dy ditët e fundit me reshje, kanë mjaftuar që lagjet e Shkodrës të përmbyten. Banorët e lagjeve "Draçin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama