Rezultate te kerkimit per termin: +Shkoder

Meta: total 1000 / total_found 11537 / time 0.005 / keyword[0] shkoder / docs[0] 11537 / hits[0] 18236 /
Aksident i rëndë në Shkodër, vdes në vend 26-vjeçari (EMRI & VIDEO)
  • 2019-03-15

Aksident i rëndë në Shkodër, vdes në vend 26-vjeçari (EMRI & VIDEO)

Një i vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik të ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Koplik, mesditën e kësaj të premte. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplikut të Sipërm, teksa një mjet tip Benz është përplasur me mjetin Volkswagen. Mëso

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)
  • 2019-03-14

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)

Të tjera detaje janë publikuar nga Policia e Shkodrës për operacionin MARANAJ, ku u angazhuan 160 efektivë policie dhe u përdorën 30 automjete për të bërë të mundur ndalimin e 11 personave, të përfshirë në një skemë fajdesh. Policia bën me dije se gjithçka erdhi pas një hetimi 

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)
  • 2019-02-16

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej autobusëve është vendosur një pankartë ku shkruhet Ky është fundi i hajdutëve. Sipas PD, ky është slogani i protestuesve vlonjatë, të

Shiu nuk ndal protestat, në Devoll e Shkodër bllokohen rrugët (FOTO)
  • 2018-12-14

Shiu nuk ndal protestat, në Devoll e Shkodër bllokohen rrugët (FOTO)

Për të 4-tën ditë radhazi protestat kanë vijuar në Shkodër, me qytetarët, kryesisht mbështetës të PD që  kanë dalë në rrugë duke bllokuar hyrjen e qytetit, pavarësisht reshjeve të dendura të shiut. Edhe pse në numër më të kufizuar në krahasim me ditët e tjera, sërish ata k

Studentë e gjimnazistë në protestë kombëtare, bojkot dhe në rrethe (FOTO)
  • 2018-12-13

Studentë e gjimnazistë në protestë kombëtare, bojkot dhe në rrethe (FOTO)

Ndërkohë që studentët, të cilët protestojnë prej 10 ditësh kanë marshuar përmes bulevardit Dëshmorët e Kombit për të mbërritur para Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, për të protestuar atje këtë të mërkurë në vazhdën e punimeve të seancës plenare, shumë studentë e

Me pasaportë false në Kakavijë, lirohet i forti i Shkodrës Lulzim Kulla
  • 2018-11-28

Me pasaportë false në Kakavijë, lirohet i forti i Shkodrës Lulzim Kulla

I forti i Shkodrës, Lulzim Kulla ndaj të cilit u bë një atentat më 13 janar 2018 dhe ku ai bashkë me 8 kalimtarë të rastit u plagos, raportohet të jetë liruar nga burg. Kulla, i njohur në Shkodër si biznesmen dhe i skeduar si kreu i një grupi kriminal, është liruar nga Gjykata e Gjiro

Lleshi shkon në Lezhë, takim me dyer të mbyllura me krerët e policisë
  • 2018-11-17

Lleshi shkon në Lezhë, takim me dyer të mbyllura me krerët e policisë

Zëvendës ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka zbarkuar sot ne Lezhe, për një takim me drejtues dhe strukturat e policisë në këtë qark. Takimi po mbahet me dyer te mbyllura dhe pason tre takimet qe ka bere ne Shkoder, Durrës dhe në Elbasan. Mësohet se në qendër të takimit është sit