Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodrs

Meta: total 221 / total_found 221 / time 0.012 / keyword[0] shkodrs / docs[0] 221 / hits[0] 367 /
Prend Doçi-Abati i Mirditës
  • 2013-07-12

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

No Pic available
  • 2012-03-04

Debati Topi-Topalli mbi gjuhen tregon perplasjet e forta ne PD

Java e dyt e tetorit u karakterizua nga nj debat i ashpr n distanc mes dy krerve m t lart t Shtetit, prkatsisht Kryetars s Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Presidentit t Republiks, Bamir Topi. Dy eksponentt e lart njkohsisht dhe antar t s njsts parti, asaj Demokratike, nuk kan kursyer akuzat dhe k

No Pic available
  • 2012-03-04

Topi Arbnori Nderi i Kombit Politikan paqesor shkodran

Të tjera rreth shkrimit Debati Topi-Topalli mbi gjuhen tregon perplasjet e forta ne PD Presidenti i Republiks dekoroi pas vdekjes me urdhrin “Nderi i Kombit” Pjetr Arbnorin. N nj ceremoni t organizuar n Presidenc, Topi ua dorzoi urdhrin bashkshortes, Suzans dhe dy fmijv

No Pic available
  • 2011-12-09

Shkodër, e zë korenti në punë, vdes saldatori

SHKODËR- Humb jetën gjatë punës saldatori. Ngjarja e rëndë ndodhi sot në lagjen ‘Fermentim’ të Shkodrs.Mësohet se saldatori Fran Dakaj ka qenë duke punuar, por kontakti me rrymën elektrike ka qenë fatal për të, duke i

No Pic available
  • 2010-12-11

GJARPRINJT DHE SHPRESA E SHKODRS

Shenim Dy vjet me pare kur shkruaja per nje skandal qe coi per here te pare ne gjykate liderin e shumeakuzuar te minoritetit grek ne Shqiperi shikoja i habitur ne blogje interneti se si dhjetera lexues nga brenda e jashte vendit kishin arritur ne perfundimin se lajmi ne fjale ishte bere me porosi t

No Pic available
  • 2010-09-02

Pranga, mashtronte njerëzit se do ti dërgonte në Amerikë

Operacioni Policia arreston Thanas Mokn, drejtor i revists “Diaspora”, i dnuar me 12 vjet burg Ish-drejtori i revists “Diaspora” sht arrestuar nga policia, pasi Gjykata e Shkodrs e ka dnuar me 12 vjet burg, pasi ka mashtruar disa njerz pr nxjerrje t vizave pr n Shtetet e Bas

No Pic available
  • 2010-08-31

Lamtumira e fundit për policin Ndreshaj

Me nderimet e nj dshmori, sht prcjell pr n banesn e fundit punonjsi i policis s Shkodrs, efektivi i qarkullimit rrugor, Kol Ndreshaj. Trupit t 41-vjearit Ndreshaj, i cili u vra n ort e para t dits s diel, i janhomazhet n hollin e Prefekturs, ku e kan nderuar dhe i kan dhn lamtumirn familjart, t afrm