Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodra +Jazz +Festival

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.438Z

Në prag të Shkodra Jazz Festival

"Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat raciale dhe kulturore". Këto janë fjalët e violinistit Rrok Jakaj, i cili u nda nga jeta disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.627Z

Edicioni “Shkodra Jazz Festival”

Shkodër - Ditën e Hënë, datë 25 Maj 2009 çelet në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.646Z

Pese vjet per "Shkodra Jazz Festival"

Shkodranet kane hapur ne fillimjave siparin e edicionit te peste te "Shkodra Jazz Festival". Ky festival eshte nje ngjarje kulturore, qe eshte i ideuar dhe organizuar nga Shoqata Kulturore "Rrok Jakaj", ne bashkepunim me "Optional Music International". Merite e organizatoreve te saj eshte se kane th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.871Z

“Shkodra Jazz Festival”, nis nga aeroporti “Nënë Tereza”

“Shkodra Jazz Festival” e ka nisur nga aeroporti “Nënë Tereza” në Tiranë, e më pas do të udhëtojë drejt Shkodrës, qyteti që do t’i mirëpresë për tri ditë. Festivali i njohur i xhazit në Shqipëri, “Shkodra Jazz Festival”, tashmë në vitin e saj të katërt,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

“Shkodra Jazz Festival” në edicionin e gjashtë

11/06/2010 Çelet sonte në Shkodër edicioni i gjashtë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival”. Festivali kushtuar muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj do të zgjasë dy ditë dhe shënon praninë e mirëpritur të muzikantëve të njohur të skenës botërore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Shkodra Jazz Festival, dy ditë me muzikë live

Shkodër, 9 Qershor, NOA /Milena Selimi - Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat racial dhe kulturore, - këto janë fjalët e violini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.807Z

Për të pestin vit me “Shkodra jazz festival”

26/05/2009  Është çelur dje edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra jazz festival”. Këtë vit festivali i është kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Për gjashtë ditë në Shkodër do të jenë të pranishëm muzikantë të n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama