Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodrant

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] shkodrant / docs[0] 14 / hits[0] 23 /
Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)
  • 2019-02-16

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej autobusëve është vendosur një pankartë ku shkruhet Ky është fundi i hajdutëve. Sipas PD, ky është slogani i protestuesve vlonjatë, të

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës
  • 2017-01-28

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës

Nga Paul Tedeschini Me dorëzimin e kalasë së Shkodrës në janar 1479, sulltani turk-osman Mehemeti i II Fetihu/Pushtuesi dha urdhen që katedralja katolike (dhe të gjitha kishat e tjera) të këthehet në xhami me emnin Xhamia e Mehmet Fetihut/Pushtuesit. Me datën 23.11.2005 Prof. Pëllumb

No Pic available
  • 2010-12-08

SHT FIKS FARE BERISHA PERMBYTI SHKODRANT

Ka ca shkodrane qe e duan Sali Berishen deri ne vetesakrifikim. Eumlshte liria e tyre. Por nderkaq eshte e drejte e te gjithe kritikeve te Berishes qe sot jane me te shumte se kurre ne Shqiperi qe tu tregojne ketyre shkodraneve se uji qe sot po u permbyt djepet e femijeve shkollat dhe buken e tyre n

No Pic available
  • 2010-12-02

PRMBYTJET OSE SHKODRANT N 500 VJET VETMI

Shkodra u permbyt perseri. Per te pesten here per nje periudhe jo me te gjate se ajo e nje viti. Kur kataklizmoja ndodhi per te paren here Kryeministri i vendit u perpoq te justifikoje papergjegjshmerine e qeverise me reshjet e jashtezakonshme qe sipas tij mund te ndodhnin nje here ne 100 vjet. Por

Superliga, Vllaznia kërkon fitoren kundër Kastriotit
  • 2010-08-28

Superliga, Vllaznia kërkon fitoren kundër Kastriotit

Vllaznia kerkon fitoren e dyte rradhazi ne kampionat, per te vazhduar te ruaje kryesimin e Superliges. Kunder Kastriotit tekniku Mojash Radonjic ka pergatitur ndryshime, edhe pse do te vendose per titullaret qe do te zbresin ne fushe vetem ne fund. Gjithesesi Vioresin Sinani, duket se do te jete edh

No Pic available
  • 2010-08-21

Superiore, Dinamo nis mbrojtjen e titullit

N mbrmje n “Niko Dovana” zhvillohet edhe Teuta-Lai. Nesr luhen tri ndeshje, ndrsa t hnn supersfida Besa-Sknderbeu Pas disfats n Superkup, blut hapin kampionatin 2010-’11 me sfidn me Flamurtarin Pas dshtimit n kupat e Europs, zhurms s merkatos dhe lvizjeve t panumrta (t cilat prite

No Pic available
  • 2010-08-19

Mbetet pezull vetëm Vllaznia-Bylis

Kategoria Superiore Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar datat e ndeshjeve t javs s par t Kategoris Superiore pr edicionin 2010-2011. Megjithat, nga gjasht ndeshjet q pritet t luhen, data dhe vendi mund t thuhen me saktsi vetm pr pes prej tyre. Kjo pr faktin se zhvillimi i sfids ndrmjet Vlla