Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodres

Meta: total 1000 / total_found 6832 / time 0.003 / keyword[0] shkodres / docs[0] 6832 / hits[0] 11758 /
Dëbora shemb dy karburante në Shkodër, vdes një punonjës (EMRI)
  • 2019-01-10

Dëbora shemb dy karburante në Shkodër, vdes një punonjës (EMRI)

Moti i keq ka shkaktuar viktimën e parë në Shqipëri dhe ai është punonjësi i një pike karburanti në Shkodër. Mësohet se Tonin Loci ka ndërruar jetë, pasi është zënë poshtë nga streha e karburantit, që është shembur pasi nuk ka mundur të përballojë peshën e dëborës. 53-vje

Shqipëria nën dëborë, probleme në disa rrugë rurale
  • 2018-02-27

Shqipëria nën dëborë, probleme në disa rrugë rurale

I ftohti i acartë ka sjellë me vehte edhe dëbroen që kësaj here ka pushtuar pothuajse të gjithë territorin e vendit. Në sasi më të madhe në zonat malore por ka patur reshje edhe në qytete bregdetare. Deri tani probleme ka por nuk janë shumë serioze. Rrugët kryesore janë të kalueshme

No Pic available
  • 2018-02-14

Epidemia e gripit, në Fier dyshohet për viktimën e dytë 

Në Fier është shtuar fluksi i shtrimeve në spital prej gripit. Me simptomat e virozës së stinës është shtruar pak ditë më parë dhe një 21-vjeçare nga fshati Mujalli. Gjendja e Xhuljeta Xhekës u përkeqësua pas marrjes së serumit, por edhe pse në komunikatë policia e klasifikon vde

Bizneset italiane kërkojnë mbrojtje në Shqipëri
  • 2018-02-10

Bizneset italiane kërkojnë mbrojtje në Shqipëri

Punetore te nje fabrike fasonesh te kompanise “Felix”, ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nWorkers, of a factory on apparel company “Felix”, in Shkodra. Me ftesë të Ambasadës Italiane në Tiranë, Zëvendës Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, Xhavit Çurri, mori pjesë më 7

Plagosja në Shkodër, dy të rinjt kishin pasur konflikte më parë
  • 2017-11-05

Plagosja në Shkodër, dy të rinjt kishin pasur konflikte më parë

Një 20 vjeçar mbeti i plagosur ndërsa po qëndronte në një lokal në lagjen Kiras. Hermes Beqiri u qellua me armë zjarri dhe përfundoi në gjendje kritike për jeten në spitalin rajonal të Shkodrës. Policia lokale mbërriti menjeherë në vendngjarje dhe nisi hetimet ku 3 orë pas ngjarjes

Drejt Tiranës i plagosuri në Shkodër, djaloshi në gjëndje të rëndë
  • 2017-11-05

Drejt Tiranës i plagosuri në Shkodër, djaloshi në gjëndje të rëndë

Është transportuar drejt Tiranës Hermes Beqiri, djaloshi 20 vjeçar i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Shkodrës. Plagosja ndodhi në një lokal në lagjen Kiras. Hermes Beqiri u qëllua me armë zjarri dhe përfundoi në gjendje kritike për jeten në spitalin rajonal të

No Pic available
  • 2017-10-10

U helmuan nxënësit, mbyllet shkolla në Gjegjan të Pukës

Bilanci i rënduar i helmimit të nxënësve të shkollës së mesme të bashkuar Nikoll Lleshi në Gjegjan të Pukës, ka detyruar inspektoriatin shendetësor të Shkodres të urdhërojë mbylljen e menjëhershme të kësaj shkolle. Tetë fëmijë të tjerë me simptoma helmimi u paraqiten në spit