Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolln +Kombtare

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] shkolln / docs[0] 153 / hits[0] 214 / keyword[1] kombtare / docs[1] 1037 / hits[1] 1669 /
Prend Doçi-Abati i Mirditës
  • 2013-07-12

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

No Pic available
  • 2010-08-16

Koha kur i thurnim poezi Titos

Podrimja: Përballemi me krim kulturor! “Un, para se t merresha me shkrime, merresha me sport. Isha notues, nj ndr m t njohurit, jo vetm n Kosov, por edhe jasht Kosovs. Por, un rastsisht kam hyr n letrsi. Nj mik imi shkruante poezi dhe ai vinte t m shihte mua kur krceja nga

No Pic available
  • 2010-08-03

Më 25 gusht nis shpërndarja e librave shkollorë nëpër shkolla

Drejtoritë arsimore do të mbikëqyrin shpërndarjen nga botuesit M 25 gusht do t nis kt vit shprndarja e librave shkollor pr t gjitha shkollat nntvjeare dhe t mesme t vendit, bn t ditur dje pr gazetn “standard” burime zyrtare nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. Kt

No Pic available
  • 2010-07-31

Programi ART GOLD 2 i PNUD-it, projekt pilot në Shkodër e Vlorë

Programi i PNUD-it, ART GOLD 2, n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe Shkencs dhe programin Universitas t UNOPS-it mbshtet krijimin e dy Laboratorve pr Zhvillimin Njerzor dhe Bashkpunimin Ndrkombtar n Shkodr dhe Vlor, pr t mirpritur student dhe zyrtar t administrats t cilt do t

No Pic available
  • 2010-07-27

Kalon buxheti në Kuvend, depiteti i PS-së, rreh gardistin

Ligjvënësit socialistë nuk marrin pjesë në votim Kuvendi ka miratuar me 75 vota pro, asnj kundr dhe asnj abstenim ndryshimet n buxhetin e vitit 2010. Kto ndryshime janpas diskutimeve t gjata n komisionet parlamentare, por dhe n seancn plenare t s hns s kaluar, ku pr 12 or me

No Pic available
  • 2010-07-26

Ndryshimet në buxhet, sot seanca e fundit maratonë

Kuvendi pritet t diskutoj dhe m pas t miratoj nen pr nen ndryshimet n buxhetin e vitit 2010. Seanca maraton e fundit pr sesionin parlamentar do t nis n orn 09:00 t mngjesit t sotm dhe pritet t vazhdoj pr or t tra. Debati i zhvilluar n Kuvend lidhur me diskutimin n parim t ndryshi

No Pic available
  • 2010-07-04

Shkodër, Topalli, maturantëve: Jeni avokatët e kombit!

Nj fundjav mes nxnsve m t mir t Shkodrs. N ceremonin e prfundimit t Maturs Shtetrore, kryetarja e Kuvendit dhe deputetja e Shkodrs, Jozefina Topalli, u takua dje me maturantt m t dalluar t qytetit t Shkodrs, t cilt i ka quajtur avokatt m t mir t kombit. “Ju djemt e vajzat e