Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] shkolls / docs[0] 210 / hits[0] 323 /
No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

Mbi 19 Nëntorin, ditën e propozuar si Ditë e Nevojtoreve!
  • 2013-11-24

Mbi 19 Nëntorin, ditën e propozuar si Ditë e Nevojtoreve!

Nga Salih Kabashi   Propozimin për 19 nëntorin – Ditë Botërore e Nevojtoreve, e ka dhënë Singapori. Në vend se ai propozim të vinte nga dy shtete-qenefet e Ballkanit me emrat Kosovë e Shqipëri. OKB ka bërë me dije se dy miliardë e gjysmë njerëz të planetit tonë jetojn

No Pic available
  • 2010-09-02

Mësues profesionistë për Historinë e Artit

Lnda m e re q do t prfshihet n kurrikuln e gjimnazeve do t przgjidhet sipas preferencs, 4 lloje zhanresh Pr her t par pas 7 vitesh, n kurrikuln brtham t programeve msimore t shkollave t mesme do t prfshihet edhe lnda Histori Arti. Gjat vitit shkollor 2002-2003, ndjekja e ksaj lnde ishte e detyruar

No Pic available
  • 2010-09-02

Hapja e shkollave, probleme me shpërndarjen e librave

Dibr Shkak pr kto vonesa kan qen distributort e shprndarjes s teksteve shkollore Ndonse edhe pak dit na ndajn nga nisja e vitit t ri shkollor, problem shqetsues n rajonin e Dibrs mbetet ende shprndarja e librave shkollor pr nxnsit. Kshtu, nse n qendrat e rretheve si Peshkopi, Bulqiz dhe Burrel ka n

No Pic available
  • 2010-09-02

Ura e Shkollës Teknologjike, me 6 korsi

Inspektimi i punimeve Kryqzimi n zonn pran Urs s Shkolls Teknologjike konsiderohet si nj nyje tejet e rndsishme dhe nj nga pikat kryesore t bllokimit t trafi kut n Tiran, duke krijuar vshtirsi t mdha n lvizjen e mjeteve. Gjat inspektimit t punimeve, kreu i Bashkis s Tirans, Edi Rama, nnvizoi rndsin

No Pic available
  • 2010-09-02

Digjet një magazinë në Shkodër dhe një shkollë në Gjirokastër

Zjarret Policia e qytetit jugor arreston dy barinj pr zjarrvnie Nj zjarr i fuqishm ka shkrumbuar nj pik shumice t lndve t ndrtimit n hyrje t qytetit t Koplikut. Ngjarja ka ndodhur dje n mesdit, rreth ors 12:30, vetm 500 metra pa hyr n qytet, buz rrugs nacionale Shkodr-Hani i Hotit. Zjarri n fillim