Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolla +Gustav +Majer

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] shkolla / docs[0] 21361 / hits[0] 36971 / keyword[1] gustav / docs[1] 298 / hits[1] 477 / keyword[2] majer / docs[2] 138 / hits[2] 206 /
KEDS njofton se disa lagje të Prishtinës s’do të ketë rrymë dy orë
  • 2015-02-10

KEDS njofton se disa lagje të Prishtinës s’do të ketë rrymë dy orë

KEDS njofton se kohë më parë është dëmtuar kablli në njërën dalje dhe me qëllim të rregullimit të plotësishëm të saj, respektivisht të kabllit të dëmtuar të kësaj daljeje, sot nga ora 13:00 deri n&eum

No Pic available
  • 2011-05-08

Si do numërohen votat në Tiranë

Procesi i numërimit të fletëve të votimit për një njësi bashkiake në Tiranë do të fillojë vetëm në momentin kur në vendin e numërimit të votave të ketë ardhur edhe kutia e fundit e asaj KZAZ-je.Kodi Zgjedhor dhe manuali i grupit të numërimit të votave përcaktojnë një procedur

No Pic available
  • 2010-09-11

Dua ta coj femijen ne shkollen me te mire

Pese dite pas nisjes se shkolles ka ende femije te paregjistruar ne klasen e pare Prinderit kerkojne qe femijet te frekuentojne shkollat publike me me emer. Drejtuesit e shkollave raportojne klasa te tejmbushura do dite ne oren 8 te mengjesit te gjithe nxenesit presin te ulur ne banka mesuesen m

No Pic available
  • 2009-09-18

Befasi e madhe e Dr.Giovanni Armillotta-sNga Besnik DizdariKrejt papritmas, të shtunën që shkoi, kam marrë librin e Dr. Giovanni Armillota-s, “Almanacco della Serie B (1930/2008-09) e del calcio Albanese” (“Almanaku i kategorisë së dytë (1930/2008-09

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Befasi e madhe e Dr.Giovanni Armillotta-sNga Besnik DizdariKrejt papritmas, të shtunën që shkoi, kam marrë librin e Dr. Giovanni Armillota-s, “Almanacco della Serie B (1930/2008-09) e del calcio Alb

No Pic available
  • 2009-04-03

Rama, përuron shkollën e re 9-vjeçare “Gustav Majer“

Është përuruar sot nga Bashkia e Tiranës shkolla më e re në kryeqytet “Gustav Majer“. Krybashkiaku Rama, këshilloi nxënësit të lexojnë sa më shumë libra. Bashkia dhuroi për shkollën e re një kontigjent librash. TIRANE- Kreu i bashkisë Edi Rama, ka parruar sot shkollën e re

Dhuro nje liber, nisma e bashkise per shkollat
  • 2009-04-03

Dhuro nje liber, nisma e bashkise per shkollat

Rreth 900 nxenes te shkolles nentevjecare “Gustav Majer” kane mundesi jo vetem te studiojne ne ambjente bashkekohore, por edhe te argetohen ne ambjente sportive dhe te lexojne ne nje biblioteke qe shume shpejt do te pasurohet me libra te autoreve shqiptare dhe te huaj. Kreu i

No Pic available
  • 2008-10-26

Gaetano Petrot, italiani qe u mrekullua nga shqipja dhe shqiptaret

Nga Albert Vataj Pasurohet me tej repertori i albanologeve, perpjekja titane e te cileve ka nxjerre nga harresa identitetin tone pwr ta vendosur ate ne piedestalin e shume kombeve te tjera. Ne brendesi te librit te Gaetano Petrotes lexuesit tane te vemendshem e te afektuar me vlerat e letrave tona,