Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolla +Social

Meta: total 1000 / total_found 1651 / time 0.003 / keyword[0] shkolla / docs[0] 24673 / hits[0] 42328 / keyword[1] social / docs[1] 35481 / hits[1] 47775 /
Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %
  • 2017-06-25

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %

Në orën 21:00 KQZ jep informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime në bazë të informacioneve të mbërritura nga 55 % e Qendrave të votimit.  “55 % e QV kanë dhënë informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime. Nga këta QV pjesëmarrja në votime ka qenë 45. 7 %” Të d

KUR SHTETI MERR MË SHUMË PUSHTET
  • 2017-05-31

KUR SHTETI MERR MË SHUMË PUSHTET

  BAJRAM PEÇI Ka ngjarë kjo disa herë në Shqipërinë e 100 vjetëve të fundit, por ky artikull nuk ka të bëjë me ne. Është shkruar nën përshtypjet e zhvillimeve të fundit me fqinjët turq, merr shkas nga shtrirja e pushtetit turk tej kufijve të vendit të vet. Është e njohur se

No Pic available
  • 2017-05-24

Akademikët dhe besimtarët: Ngjarja në Manchester na tronditi

Akti terrorist në Manchester që ndodhi një ditë më parë me një bilancë viktimash prej 22 persona, është një tjetër dëshmi se si sulme të tilla ekstremiste vijojnë të jenë një kërcënim real për botën. As Shqipëria nuk mund të jetë imun ndaj akteve të ndryshme terroriste, nda

No Pic available
  • 2017-04-26

Nga se shkaktohet bullizmi dhe si mund të parandalohet?

Miron Çako Bullizmi si fenomen shoqëror po bëhet gjithnjë e më shqetësues, jo vetëm për fëmijët, por dhe për prindërit për komunitetin, sepse fëmijët që preken nga bullizmi, janë reflektimi i të sotmes dhe përcaktues i të nesërmes në shoqëri. Çfarë do të thotë bullizëm? B

No Pic available
  • 2017-04-23

Udhëtimi i Eni Dervishit nga Shqipëria në Harvard filloi me dy fjalë të thjeshta (dhe një vlerësim nga Rama)

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij, tashmë të bërë traditë mirëmëngjes, ka sjellë sot në vëmendje suksesin e studentes shqiptare në Universitetin e Harvardit, e cila është dalluar mes 2000 të diplomuarve te vitit. Në statusin e tij social Facebook, Rama shprehet: MIRËMËNGJES

EKSPERTËT E PITPIDAKUT
  • 2017-04-19

EKSPERTËT E PITPIDAKUT

Me e gjuajt shtagën për një kokë më larg, më! Kaq e ka loja e pitpidakut, të cilën unë megjithatë e vendosa të e përdorë si një fjalë, edhe pse televizioni publik, kishte rrezikuar, duke e përdorur si të ndarë. Pra e ndarë apo e gjitha bashkë, loja duket se është vënë e tëra