Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolla +Teknike +Ekonomike

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.004 / keyword[0] shkolla / docs[0] 24673 / hits[0] 42328 / keyword[1] teknike / docs[1] 25825 / hits[1] 36003 / keyword[2] ekonomike / docs[2] 93353 / hits[2] 168665 /
No Pic available
  • 2017-03-29

Akuzat ndaj Soros janë të rreme

Nga Goran Buldioski / Foreign Policy Një grup senatorësh republikanë po shpërndajnë akuza të rreme nga një organizatë e dyshimtë në mbështetje të forcave të korruptuara e antidemokratike të rajonit. Sekretari i Shtetit Rex Tillerson po përpunon përgjigjen e tij për një letër që i

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

No Pic available
  • 2016-11-22

Basha me fermerët e Mjekësit: Mbështetje 100% sa të vijmë në pushtet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte pranë banorëve në fshatin Mjekës të Elbasanit të cilët ndodhen në prag katastrofe ekonomike. Basha tha se sëmundja e gjedhit, po shfaros lopët çka për shumicën e këtij fshati me mijëra banorë, pak kilometra nga Elbasani, është fali

INTERVISTA/ Njihuni me fermeren 31-vjeçare nga Tirana me 250 kokë dhi
  • 2016-10-26

INTERVISTA/ Njihuni me fermeren 31-vjeçare nga Tirana me 250 kokë dhi

Nga Entela Resuli/DITA Në momente të vështira njeriut mund ti lindin ide të cilat në kushtet e rehatllëkut as nuk do të kishte çuar nëpër mend. Çfarë bën nëse mbetesh apo nuk gjen dot punë? Vajza me të cilën kemi folur sot e ka gjetur zgjidhjen. Ka ngritur një fermë me dhi. Po, p

700 vende pune në administratë, lista e plotë e vendeve vakant
  • 2016-08-15

700 vende pune në administratë, lista e plotë e vendeve vakant

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka publikuar listën me vendet e lira të punës, në administratë, institucione të pavarura dhe në bashkitë e vendit. Për to mund të kandidojë çdokush që plotëson kriteret e kërkuara, ndërkohë që Shekulli zbardh të plotë listën me kërkesat për

Intervista/ Bashkëpunim me Metën e qeveri teknike? Ja qëndrimi i Bashës
  • 2016-08-14

Intervista/ Bashkëpunim me Metën e qeveri teknike? Ja qëndrimi i Bashës

Lulzim Basha do t'u prijë vetë revoltave popullore nëse nuk do gjejë konsensus për një qeveri teknike, që do përgatisë zgjedhjet e ardhshme. Kjo është strategjia që do nisë të zbatohet në shtator, 10 muaj para zgjedhjeve të rregullta parlamentare. Në të parën intervistë televizi

Basha: Zgjedhjet e lira e të ndershme, beteja që do fitohet me çdo çmim
  • 2016-08-13

Basha: Zgjedhjet e lira e të ndershme, beteja që do fitohet me çdo çmim

Intervistë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhënë gazetares Mimoza Koçiu për ABC News Pyetje: Z Basha, përshëndetje dhe falemnderit për kohën. Po shoh në fakt që në Selinë Blu dhe në zyrën tuaj ka shumë lëvizje dhe falemnderit që gjetët mundësinë për të fol