Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolla

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.790Z

Ne Shqiperi, jane 3354 shkolla publike dhe 580 shkolla jopublike

Sipas nje hulumtimi te bere nga shoqata “Open Data Albania”, ne Shqiperi funksionojne rreth 3354 shkolla publike dhe 580 institucione arsimore jopublike te sistemit parauniversitar. Ndersa, Ministria e Arsimit dhe Shkences disponon te dhena vetem per shkollat publike. Sipas saj, ne mbare vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.194Z

Ish-shkolla...

VITI I RI ARSIMOR Edhe sot, në vitin 2008, për të tetëmbëdhjetën herë mbas vitit 1990, viti shkollor për të gjitha hallkat e sistemit tonë arsimor - nga ai parashkollor deri në nivel universitar, fillon përsëri me andralla e probleme. 18 vjet rresht dhe ne përsëri jemi gojëhapur, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.819Z

Rikonstruktohet shkolla “Fan Noli”

25/05/2005  U përurua dje shkolla “Fan Noli”, e rikonstruktuar totalisht dhe e shtuar në sipërfaqe. Kjo shkollë është ndërtuar në vitin 1970 dhe deri në vitin 2004 nё këtë shkollё nuk ishte bёrё asnjё investim. Numri i nxёnёsve ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.351Z

Profesionalet, tani shkolla mashkullore

Të mesmet profesionale ndonëse janë çelur e vazhdojnë të hapen të reja në qytete të ndryshme të vendit janë shndërruar në shkolla mashkullore. Numri i vajzave që studiojnë në aulat e tyre është reduktuar ndjeshëm, krahasuar me mesataren e dikurshme të para viteve ‘90. "Është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.751Z

Shendetesia Shkolla drejt mbylljes

Rreth situates problematike qe paraqet shkolla 9-vjecare Ahmet Gashi ne Tirane ka reaguar dhe drejtoria e shendetit publik. Inspektoret e ketij institucioni thone se jane njoftuar te gjitha instancat e bashkise por deri tani nuk ka nje zgjidhje. Sipas tyre ne rast se gjendja do te vazhdoje e tille s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.101Z

Erseke shkolla pa rikonstruksion

Në shtator shkolla 9-vjecare “Papa Kristo Negovani” në Ersekë do të presë 600 nxënës, numri i të cilëve po shtohet dita-ditës me kthimin e emigrantëve nga Greqia. Shkolla paraqet probleme të mëdha për shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.111Z

Gjirokastër, mbyllen 3 shkolla

 GJIROKASTER/ PIRO NASEMbi 1500 nxënësve të ciklit 9-vjeçar në qytetin e Gjirokastrës u privohet e drejta për t’u arsimuar në prag të nisjes së vitit të ri shkollor. Shkak është bërë gjendja tejet e rënduar në tre shkolla të këtij cikli brenda në qytet, një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama