Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Meta: total 1000 / total_found 1270 / time 0.000 / keyword[0] shkreli / docs[0] 1270 / hits[0] 2425 /
Zv/ministri flet nga Rinasi: Grabitja e parave, e keqja më e vogël!
  • 2019-04-10

Zv/ministri flet nga Rinasi: Grabitja e parave, e keqja më e vogël!

Zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, mbështeti këtë të fundit se Koncesionari nuk reflektoi rritjen e sigurisë. Shkreli, mes të tjerash, e cilësoi grabitjen e para

No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

SHBA në alarm, shqiptari më i urryer në botë vepron edhe nga burgu
  • 2019-03-09

SHBA në alarm, shqiptari më i urryer në botë vepron edhe nga burgu

Byroja amerikane e burgjeve tha të premten se është duke hetuar ish-pronarin e kompanisë farmaceutike Phoenixus AG, të Martin Shkrelit, pasi mediat kanë raportuar se ai edhe gjatë qëndrimit në burg ka ndihmuar zhvillimin e kompanisë duke përdorur një telefon të kontrabanduar. Hetimi ë

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

No Pic available
  • 2019-01-20

Një tjetër linjë hekurudhore drejt rehabilitimit, treni i ri me 120 km/h

Transporti rrugor në Shqipëri nuk do të jetë e vetmja alternativë ndërlidhëse midis qyteteve në një të ardhme të afërt, pasi qeveria ka vendosur që në këtë mandat të dytë ti jap prioritet investimeve në infrastrukturën hekurudhore, me projektin e parë madhor që do të jetë reh

Ibrahim Rugova, nga refuzimi estetik tek ai politik
  • 2018-12-06

Ibrahim Rugova, nga refuzimi estetik tek ai politik

Ndue Ukaj Në fund të viteve të 80-ta, në Gadishullin e trazuar Ballkanik, ashtu sikurse edhe në pjesën tjetër të Europës, shembeshin muret e komunizmit dhe hapeshin perspektiva për integrime euro-atlantike. Për popujt që përjetuan tiraninë dhe shtypjen komuniste, kjo ishte dita e shum