Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimet

Total: 4002
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.595Z

Sa ndikim kanë shkrimet dhe mediat elektronike?

Ne që e kemi shkrimin profesion nuk mund të rrime, e mos të mundohemi që ta bëjmë punën tonë ashtu si duhet. Nëse shtypi dhe mediat elektronike në shtetet me demokraci të avancuar i ndërrojnë edhe pushtetet, këtu tek ne shkrimet i ngjajnë shumë thënies popullore "pordhi magari në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.519Z

Shkrimet e panjohura të Mustafa Krujës

Shkrimet që botohen për herë të parë në revistën “Hylli i Dritës”, bëjnë pjesë në ciklin e studimeve historike të Mustafa Krujës, të hartuara në periudhën e fundit të jetës së tij. Ato duhet të jenë shkruar në vitet 1952-’53. Themi “duhet” mbasi nuk kemi asnjë dat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.963Z

Shkrimet më të lexuara në Shqip online gjatë vitit 2016

Përshëndetje të nderuar lexues, Viti 2016 tashmë po mbaron dhe ndërsa bëhemi gati të fillojmë Vitin e Ri 2017 menduam ti hedhim një sy vitit të vjetër për të parë se cilët kanë qenë shkrimet më të lexuara nga ju gjatë gjithë vitit. Kjo është lista e pafiltruar e prodhuar nga G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.724Z

Leximi i ndaluar dhe shkrimet e fshehura

Shkrimtarja Mira Meksi ka publikuar librin e saj më të fundit, si një përmbledhje sprovash me titull: “Lexim i ndaluar dhe shkrimet e fshehura”. Në pjesën më të madhe të tyre, shkrimet e këtij libri janë një përzgjedhje e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.606Z

Bledi Mane: Kërcënoni Ramën në Dhërmi, meqë akuzoni se shkrimet e mija i bën ai

Gazetari Bledi Mane dhe njëherë reagon ndaj kërcënimeve që atij kanë nisur ti bëjnë këto ditë përmes mesazheve në telefon. Madje ai ka një logjikë origjinale në lidhje me këtë fenomen, duke i orientuar që të shkojnë të kërcënojnë kryeministrin, pasi dhe shkrimet e tij I b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.689Z

KFOR heton shkrimet e një dokumenti sekret

PRISHTINE-KFOR-i thotë se e ka ngritur një komision hetimor për t’i verifikuar shkrimet e ditëve të fundit në mediat e huaja, lidhur me ish-liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për të cilët është thën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.157Z

Media e rajonit , shkrimet më të mira të gazetarëve në një libër

Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative ka promovuar librin "Identify the search for belonging in a changing Europe" , i cili përfshin shkrimet më të mira të gazetarëve të rajonit, gazetarë që kanë përfituar nga bursa ballkanike për ekselencë në gazetari. Për këtë vit gazetarj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama