Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimi

Meta: total 1000 / total_found 14669 / time 0.006 / keyword[0] shkrimi / docs[0] 14669 / hits[0] 16465 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Manjani: Rama e ka të gjithë tepsinë për vete, të hajë deri sa të fryhet!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas rezultateve të parë që e nxjerrin Partinë Socialiste dhe Edi Rama fitues të vetëm të këtyre zgjedhjeve, duke i dhënë mundësinë atij të formojë i vetëm qeverinë. Manjani duke iu referuar një shkrimi të tij pak ditë më parë,

Pamela Anderson për May: Kryeministrja më e keqe në histori
  • 2017-06-18

Pamela Anderson për May: Kryeministrja më e keqe në histori

Aktorja e njohur, Pamela Anderson ka dhënë mendimin e saj për kryeministren e Britanisë, Theresa May nëpërmjet një shkrimi në faqen e saj online. Ajo e filloi që nga Julian, një burrë që u arrestua para 7 vitesh pasi kërkonte të tregonte viktimat që u vranë në Irak. Julian ka qëndr

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE
  • 2017-06-13

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE

Nga ILIR ÇUMANI (Kujtesë për votuesit në prag të zgjedhjeve) Tek po bëja blerje në dyqanin e fruta – perimeve në lagjen ku banoj, rastësisht u bëra dëshmitar i një skene pothuajse krejt të zakontë, nga ato që shpesh i ndeshim në realitetin e përditshëm, por që kësaj here m

No Pic available
  • 2017-06-12

Një dorëshkrim për Shqipërinë në Vatikan

Në Bibliotekën Apostolike të Vatikanit gjendet një dorëshkrim italisht (Barb.lat.5361) i Antonio Brunit nga Ulqini, me titull « Del Bellerbegato della Romania, dAntonio Bruno da Dolcigno » (Mbi bejlerbejllëkun e Rumelisë, nga Antonio Bruno prej Ulqini) i shkruar andej nga gjysma e dytë e s

Thirrja e Partisë Komuniste Italiane: Të mbrojmë pavarësinë e popullit heroik shqiptar!
  • 2017-06-11

Thirrja e Partisë Komuniste Italiane: Të mbrojmë pavarësinë e popullit heroik shqiptar!

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, LHumanité, të hënën e 10 Prillit 1939, ka botuar, në faqen n° 3, shkrimin (thirrjen) e Partisë Komuniste Italiane, e cila asokohe është shprehur qartësisht dhe publikisht kundër pushtimit fashist të Shqipërisë. Një zë i fuqishëm i saj

No Pic available
  • 2017-06-10

Gjin Gjoni, padi 11 milionë lekë kundër medias: Më shkaktoi vuajtje shpirtërore

Gjergj Erebara | BIRN Me pretendimin se raportimet mbi hetimet penale dhe vendimet gjyqësore përkatëse mbi pasurinë e tij familjare i kanë shkaktuar cënim të imazhit, dëm jomaterial dhe dhimbje e vuajtje shpirtërore, gjyqtari Gjin Gjoni dhe bashkëshortja e tij Elona Çaushi ngritën një

No Pic available
  • 2017-06-09

Corriere della Sera: Aksi Varese-Elbasan, zemra e trafikut të kokainës

Elbasani, një qytet me 125 mijë banorë në qendër të Shqipërisë, është një prej vendeve prej të cilave duket se dalin vetëm gjëra të këqija. Elbasani është ana tjetër e aksit që lidh Shqipërinë me provincën e Vareses në Itali. Elbasani është djepi i xhihadizmit europian, ven