Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimin

Meta: total 1000 / total_found 8345 / time 0.004 / keyword[0] shkrimin / docs[0] 8345 / hits[0] 9738 /
Basic Instinct, Sharon Stone goditi regjisorin dhe 4 gjëra mbi filmin!
  • 2019-03-20

Basic Instinct, Sharon Stone goditi regjisorin dhe 4 gjëra mbi filmin!

Më 20 mars 1992, doli filmi i Paul Verhoeven. Dhe menjëherë u bë një sukses, duke nxjerrë në pah aktoren amerikane, deri atëherë relativisht të panjohur Gjatë një marrje në pyetje, shkrimtarja biseksuale Catherine Tramell, një bjonde me sytë e akullt në një fustan të bardhë të sh

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!
  • 2019-03-15

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!

Të premten, kryeministri e ka nisur duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull të prestigjiozes britanike The Independent, qw e cilëson Shqipërinë si një nga destinacionet kryesore qe nuk duhen lënë pa u vizituar. MIRËMËNGJES dhe me këtë artikull të bukur për Shqipëri

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë për Reformën në Drejtësi
  • 2019-03-14

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë për Reformën në Drejtësi

Instituti Shqiptar i Medias organizoi kursin dy-javor Academia e Medias për Reformën në Drejtësi, i cili kishte për qëllim të trajnonte gazetarët për pasqyrimin e temave të sistemit të drejtësisë në kuadrin e reformës në drejtësi. Trajnimi u organizua në datat 25 shkurt-8 mars, me

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Pse me antiplumb o Skënderbe?!!!, Paloka zbulon kryeministrin!
  • 2019-03-11

Pse me antiplumb o Skënderbe?!!!, Paloka zbulon kryeministrin!

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një takim në zonën e Roskovecit në qarkun e Fierit, ku e cilësoi këtë zonë si Toskanën e Shqipërisë. Mirëpo, një detaj që nuk ishte vënë re është zbuluar nga ish-nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka i cili në një postim rrjetet sociale

Meta shpall hapjen e vakancës për gjyqtar në Kushtetuese
  • 2019-03-04

Meta shpall hapjen e vakancës për gjyqtar në Kushtetuese

Pas shkarkimit nga Vettingu të gjyqtares Altina Xhoxhaj si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, puna në këtë institucion është në paralizë të plotë. Duke marrë shkasë nga largimi i Xhoxhajt, Presidenti Ilir Meta ka shpallur vakancën e plotë. Presidenti fton çdo person të interesuar dhe

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)
  • 2019-02-26

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)

Sadije Agolli, bashkëshortja e poetit të njohur Dritëro Agolli është shuar në moshën 76 vjeçare. Gruaja e njohur për përkushtimin ndaj të shoqit, dhe në botimet shqiptare mbylli sytë përgjithmonë në Spitalin e Neurologjisë, ku qëndronte e shtruar prej një jave. E lindur në qyteti