Rezultate te kerkimit per termin: +Shkruaj

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.780Z

Shkruaj për ty

Giuseppe DI BIASI Shkruaj për ty Sy të mbyllur nga gjumi ndërsa metroja të çon në shtëpi. Dhe nesër do të jetë si sot: makina të tjera, të njëjtat rrugë të njëjtat trotuare për të parakaluar. Të tjerë policë që u duhet shpëtuar; mbrojtës Për t’i ngopur me pare dhe nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.245Z

Del Piero: Dua të shkruaj historinë

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, ka thënë se ai dëshiron të shkruajë një faqe të re të historisë së gjigantit italian Juventus, me një fitore në ndeshjen e tij lamtumirëse ndaj Napolit në finalen e Coppa Italias. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.122Z

Thanas Medi: Shkruaj atë që ëndërroj

  “Ajo çfarë shkruaj është ajo çfarë ëndërroj.” Thanas Medi, fitues për veprën më të mirë letrare të vitit 2013, me librin “Fjala e fundit e Sokrat Bubës”, e sheh letërsinë si fryt të përfytyrimeve, aty ku mund të shndërrohen në fjalë dhe ngjarje e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.358Z

Surroi: Shkruaj të largoj demonët

Veton Surroi, në një bashkëbisedim mbi kulturën dhe mendimin në hapësirat shqiptare “Në letërsi shkruaj të largoj demonët e brendshëm. Ndërsa në publicistikë për të larguar demonët e jashtëm”. Duke e parë shkrimin si një përballje me demonët në një takim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.809Z

Pse shkruaj!

Vepra e plotë poetike e Lasgush Poradecit, botuar me besnikëri ndaj dy varianteve të Bukureshtit dhe shënimeve që vetë autori kishte bërë në anë të faqes, promovohet sot në një ceremoni të organizuar në Pogradec. Botimi i përgatitur nga dy vajzat e poetit, Kostandina dhe Marie Gusho,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.203Z

"Jam primitiv, shkruaj me laps e gome"

Anisa Ymeri Rralle shkrimtaret flasin per procesin e tyre te te shkruarit, ndersa Fatos Kongoli rrefen te qenit krejt "primitiv" ne menyren e te shkruarit. "Kam huqet e mija-tregon ai, shkruaj me laps dhe gome! Gome qe te fshij ate qe shkruaj. Mendimi im shkon nga truri tek maja e lapsit". Pak dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.741Z

Berisha: Me shkruaj prape

Shefi qeverise nepermjet nje sms te shperndare nga nje kompani celulare, ka bere nje mini-bilanc te arritjeve te deritanishme te qeverise. Ne mesazhin e tij sms derguar qindra mijera votuesve, Sali Berisha shkruan se gjate mandatit te pare jane eleminuar 204 banda, u shpetuan nga korrupsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama