Rezultate te kerkimit per termin: +Shkumbini

Meta: total 1000 / total_found 3926 / time 0.002 / keyword[0] shkumbini / docs[0] 3926 / hits[0] 8908 /
Leje për shfrytëzimin e lumenjve, paditen penalisht 4 zyrtarë
  • 2018-06-22

Leje për shfrytëzimin e lumenjve, paditen penalisht 4 zyrtarë

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi ka dëguar për ndjekje penale 4 drejtuesit e këshillave të baseneve, pasi janë kapur me shkelje duke dhënë leje për shfrytëzimin e lumenjëve. “Kemi filluar në në muajt e parë një auditim të të gjitha lejeve të shfrytëzimit të lumenjëve dhe

Vendimet e Disiplinës, dhunoi gjyqtarin, përjashtohet me 3 vite lojtari i Shkumbinit
  • 2018-05-25

Vendimet e Disiplinës, dhunoi gjyqtarin, përjashtohet me 3 vite lojtari i Shkumbinit

1.FK Partizani, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur shprehje fyese në ndeshjen kundër F.C Flamurtari, në bazë të nenit 66/2 të KDS dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqindmijë) lek. 2.KF Kamza, për sjellje të gabuar të spektatorëve dhe hedhje të sendeve në fush

Disiplina kyç stadiumin për tifozët e Partizanit, Tiranës e Laçit
  • 2018-04-27

Disiplina kyç stadiumin për tifozët e Partizanit, Tiranës e Laçit

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, është mbledhur sot për të analizuar veprimet dhe sjelljet josportive. Të shfaqura në ndeshjet e javës së kaluar. Kështu, Partizani, Laçi e Tirana, për shkak të sjelljes josportive të tifozërive të tyre, janë pezulluar

Nuk pagoi argjentinasin Mazur, Shkumbinit i hiqen 3 pikë
  • 2018-03-30

Nuk pagoi argjentinasin Mazur, Shkumbinit i hiqen 3 pikë

Federata Shqiptare e Futbollit është njoftuar për vendimin më të fundit të Komisionit të Disiplinës në FIFA për çështjen e klubit Atletico All Boys kundër klubit të futbollit Shkumbini, lidhur me kompensimin për trajnim të lojtarit Federico Mazur. Për shkak të moszbatimit të vendi

Tirana shpërthen me 3 gola në Pogradec
  • 2018-03-11

Tirana shpërthen me 3 gola në Pogradec

Tirana duket e pandalshme në rrugëtimin e saj drejt rikthimit në Kategorinë Superiore. Skuadra bardheblu iu imponua me rezultatin e thellë 0-3 Pogradecit, në ndeshjen e parë të fazës play off. Sulmuesi afrikan Michael Ngoo realizoi golin e pare të sfidës në minutën e 14-të, ndërsa në

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja
  • 2018-03-08

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por edhe asaj të parë dhe të dytë, duke marrë edhe masat përkatëse. Kështu trajneri i Kamzës, Ramadan Ndreu është pezulluar me

Disiplina pezullon Bakajn, ja vendimet e plota
  • 2018-02-22

Disiplina pezullon Bakajn, ja vendimet e plota

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por edhe asaj të parë dhe të dytë, duke marrë edhe masat përkatëse. Kështu Elis Bakaj është pezulluar me 2 ndeshje dhe 100 mij