Rezultate te kerkimit per termin: +Shkumbinin

Meta: total 1000 / total_found 1314 / time 0.000 / keyword[0] shkumbinin / docs[0] 1314 / hits[0] 1689 /
Të mëdhatë kualifikohen në Kupë
  • 2017-09-27

Të mëdhatë kualifikohen në Kupë

Asnjë surprizë në ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku skuadrat e mëdha bënë detyrën duke prerë biletën për fazën tjetër. Kukësi që kishte pësuar humbje ndaj Egnatias përmbysi gjithçka në sfidën e luajtur në  Pezë Helmës, duke fituar thellë

Pse i vrau Mehmet Shehu ballistët e Lushnjes
  • 2016-10-30

Pse i vrau Mehmet Shehu ballistët e Lushnjes

Roli i Dushan Mugoshës dhe Fiqirete Shehut në këtë histori: Libri me kujtime i Xhelal Staraveckës: Përpara gjyqit të historisë.   …Të nesërmen duke marrë dhe një varg prej më se gjashtëdhjetë mushkash të ngarkuara me topa malorë dhe me municionin e tyre, kalova Shkumbi

No Pic available
  • 2016-09-21

Kategoria I me formulë të re, Partizani B zëvendëson Mamurrasin

Sezon i ri formulë e re. Kategoria e Parë ndryshon fytyrë dhe emra. Në hedhjen e përvitshme të shortit në ambientet e Federatës së Futbollit, shefi i sektorit të garave, Lysjen Nurishmi bëri me dije përjashtimin e Mamurrasit pasi klubi nuk kishte përmbushur detyrimet financiare dhe zëv

UEFA: Financuesit e Skëndërbeut, Ridvan Bode, Ardjan Takaj dhe Agim Zeqo kanë trukuar mbi 50 ndeshje
  • 2016-09-09

UEFA: Financuesit e Skëndërbeut, Ridvan Bode, Ardjan Takaj dhe Agim Zeqo kanë trukuar mbi 50 ndeshje

Një raport që UEFA ka publikuar, ka nxjerrë në pah të gjitha trukimet që klubi i Skëndërbeut ka bërë në ndeshjet europiane dhe në kampionatin shqiptar. Në raportin e publikuar nga UEFA shkruhet qartë që kampionët e Shqipërisë kanë trukuar mbi 50 ndeshje, duke përfituar në më

Mes Razmës, Frashërit, Ramës dhe Saliut
  • 2016-05-30

Mes Razmës, Frashërit, Ramës dhe Saliut

Nga Dritan Hila Disa ditë përpara, ish kryeministri i vendit Sali Berisha, sulmoi qeverinë Rama për braktisje të veriut dhe racizëm ndaj tij. Nuk ia vlen ti hysh kësaj teze provokatore. Rama ka katër vjet që nuk po qullos dot në Vlorë një rrugicë 2 kilometra të quajtur Lungomare. Po

Video: Kalim i frikshëm mbi Shkumbin
  • 2016-04-17

Video: Kalim i frikshëm mbi Shkumbin

Banorët e fshatrave Polis i vogël dhe Xibrakë kanë zgjedhur një mënyrë të rrezikshme për nga Shkumbini në anën tjetër të rrugës. Janë 5 familje, pjesëtarët e të cilave kanë këtë kavo, si rrugë të shkurtër për të kaluar Shkumbinin, në dimër apo verë. Edhe fëmijët rr

Përmbytja, mallkim apo bekim natyror
  • 2016-01-11

Përmbytja, mallkim apo bekim natyror

SAZAN GURI Të gjithë po përballemi me një nga kërcënimet më të mëdha të natyrës ndaj njeriut, me atë që njeriun e ka shoqëruar që prej motmotesh, qysh sa ka lind, veçse me ndryshimin se qëmoti njeriu u trembej fatkeqësive natyrore, por më mirë të themi i respektonte, ndërsa nj