Rezultate te kerkimit per termin: +Shkumbinit

Meta: total 1000 / total_found 2224 / time 0.001 / keyword[0] shkumbinit / docs[0] 2224 / hits[0] 3304 /
No Pic available
  • 2017-05-16

Inagurohet impianti i pastrimit në grykëderdhjen e lumit Shkumbinit

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka inauguroi sot Impiantin e Pastrimit të grykëderdhjes së lumit Shkumbin, të njohur si një nga grykëderdhjet më problematike në vend. Pasi përfundoi inspektimin e Impiantit Ministri Koka e vlerësoi maksimalisht investimin e kryer në një nga lumenjtë q

No Pic available
  • 2017-05-16

Zbardhet projekti i resortit turistik të kontestuar të Pacollit në Divjakë

Projekti Resorti Divjakë Albania, i kompanisë Mabetex Grup, i cili është në fazën e diskutimeve të nxehta për ndikimin negativ në mjedis që do të ketë në Lagunën e Karavastasë, një ndër zonat unike në Europë për disa specie, synon të ndërtojë kapacitete akomoduese për mbi 18

No Pic available
  • 2017-05-16

Impianti i pastrimit në grykëderdhjen e Shkumbinit rikthen 40 ha plazh

Mbi 40 hektarë plazh në grykëderdhjen e lumit Shkumbin, të cilat nuk shfrytëzoheshin prej ndotjes së lartë, janë në kushte optimale dhe mund të shfrytëzohen nga pushuesit vendas dhe të huaj përgjatë sezonit turistik veror. Falë një investimi të Ministrisë së Mjedisit në grykëder

Impiant pastrimi në grykëderdhjen e Shkumbinit, Koka: Investim i përkryer
  • 2017-05-16

Impiant pastrimi në grykëderdhjen e Shkumbinit, Koka: Investim i përkryer

Ministri i Mjedisit Lefter Koka inauguroi ditën e sotme Impiantin e Pastrimit të grykëderdhjes së lumit Shkumbin, të njohur si një nga grykëderdhjet më problematike në vend. Pasi përfundoi inspektimin e impiantit ministri Koka e vlerësoi maksimalisht investimin e kryer në një nga lumenj

No Pic available
  • 2017-04-25

Ujërat e zeza, banorët: Po na sëmuren fëmijët, bojkotojmë zgjedhjet

Dhjetëra familje të lagjes Shënkoll në Elbasan, zonë pranë urës së shkumbinit, kërcënojnë me bojkot të zgjedhjeve nëse nuk ndërhyhet për disiplinimin e kanaleve të hapura të ujërave të zeza. Banorët thonë se prej vitesh ujërat e zeza u futen në oborret e banesave private, ndë

No Pic available
  • 2017-03-25

Gjendet buzë Shkumbinit trupi i pajetë i një 17-vjeçareje

Trupi i pajetë i një vajzë është gjetur sot pasdite në Rrogozhinë. Policia njofton se Rreth orës 15:40, në anë të lumit “Shkumbin”, në fshatin Çërmet, është gjetur një kufomë e seksit femër, rreth 16-17 vjeçe. Po kryhen veprimet hetimore dhe po punohet për identifiki

Dinamo, barazim pa gola me Sopotin
  • 2017-02-04

Dinamo, barazim pa gola me Sopotin

Dinamo nuk shfrytëzoi dot faktorin fushë. Në kompleksin Internacional në Pezë Helmës skuadra e Igli Allmuçës, barazoi 0-0 ndaj Sopotit në sfidën e vlefshme për javën e 14-të të Grupit B të Kategorisë së Parë. Edhe pse krijoi shumë raste për shënim mungesa e një bomberi të mir