Rezultate te kerkimit per termin: +Shkumbinit

Meta: total 1000 / total_found 2242 / time 0.001 / keyword[0] shkumbinit / docs[0] 2242 / hits[0] 3330 /
Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme
  • 2019-02-07

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme

Revista franceze LEscargot : campeurs du Touring-club de France ka botuar, në muajin dhjetor të vitit 1938 eksperencën e një shtetasi francez në kampingun e Mbretit Zog. Fillimisht francezi niset me frikë drejt Shqipërisë, pasi i kishin thënë se është një vend i rrezikshëm. Pas ardhje

Vendimet e Disiplinës, dhunoi gjyqtarin, përjashtohet me 3 vite lojtari i Shkumbinit
  • 2018-05-25

Vendimet e Disiplinës, dhunoi gjyqtarin, përjashtohet me 3 vite lojtari i Shkumbinit

1.FK Partizani, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur shprehje fyese në ndeshjen kundër F.C Flamurtari, në bazë të nenit 66/2 të KDS dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqindmijë) lek. 2.KF Kamza, për sjellje të gabuar të spektatorëve dhe hedhje të sendeve në fush

Alarmi i ndotjes në Shkumbin. Kryebashkiaku i Librazhdit: Jemi të pafuqishëm
  • 2018-04-07

Alarmi i ndotjes në Shkumbin. Kryebashkiaku i Librazhdit: Jemi të pafuqishëm

Pranvera është stina më e bukur dhe më e përshtatshme për të shijuar natyrën. Janë me fat ato qytete që kanë pranë tyre peizazhin fantastik që ofrojnë luginat e lumenjve. Por, pamja që ofron lugina e Lumit Shkumbin është shndërruar në problem, për të mos thënë në fatkeqësi p

No Pic available
  • 2018-04-02

Duhej të rehabilitonte degën e Shkumbinit, nxjerr e shet inerte pa leje

Fiks Fare iu rikthye temës së shfrytëzimit pa kriter të shtretërve të lumenjve, ku subjekte dhe individë punojnë pa leje nga organet shtetërore. Për rrjedhojë, çdo vit mijëra banesa, troje dhe tokë bujqësore mbulohen nga uji, duke shkaktuar dhjetëra miliona euro dëme. Kontrollet e i

No Pic available
  • 2018-03-30

Turizmi Kulturor, projektet e reja kërkimore në Arkeologji

Një sërë projektesh shkencore të miratuara së fundmi nga Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, synojnë që përgjatë këtij viti në zgjerimin e gërmimeve arkeologjike, përmes të cilave do të përfitohet informacion i ri mbi qytetet antike dhe sitet arkeologjike të vendit tonë, duke rrit

Nuk pagoi argjentinasin Mazur, Shkumbinit i hiqen 3 pikë
  • 2018-03-30

Nuk pagoi argjentinasin Mazur, Shkumbinit i hiqen 3 pikë

Federata Shqiptare e Futbollit është njoftuar për vendimin më të fundit të Komisionit të Disiplinës në FIFA për çështjen e klubit Atletico All Boys kundër klubit të futbollit Shkumbini, lidhur me kompensimin për trajnim të lojtarit Federico Mazur. Për shkak të moszbatimit të vendi

No Pic available
  • 2018-03-29

Turizmi Kulturor, Kumbaro zbulon projektet e reja kërkimore në Arkeologji

Një sërë projektesh shkencore të miratuara së fundmi nga Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, synojnë që përgjatë këtij viti në zgjerimin e gërmimeve arkeologjike, përmes të cilave do të përfitohet informacion i ri mbi qytetet antike dhe sitet arkeologjike të vendit tonë, duke rrit