Rezultate te kerkimit per termin: +Shkup

Meta: total 1000 / total_found 10559 / time 0.005 / keyword[0] shkup / docs[0] 10559 / hits[0] 15962 /
No Pic available
  • 2019-04-06

KORRUPSIONI SHQIPTAR E KA SHPRESËN E MBIJETESËS TE RUSIA E BEOGRADI!

Nga Spartak NGJELA Kjo në fakt është sëmundje e vjetër e të korruptuarve shqiptare. Janë të shumtë ata që në historinë tonë dyqindvjeçare janë bërë pjesë e fqinjëve pushtues duke shitur interesin kombëtar. E ç’i do emrat! Njëlloj si këta të sotmit kanë qenë. Po sot n

Turqia ultimatum Maqedonisë: Dorëzo gylenistët!
  • 2019-04-03

Turqia ultimatum Maqedonisë: Dorëzo gylenistët!

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar ka kërkuar nga institucionet e Maqedonisë së Veriut, që të ndërmarrin masa kundër strukturave terroriste të organizatës Feto, që veprojnë në territorin e këtij vendi. I kemi emrat e disa prej personave kryesorë të organizatës terroriste d

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

No Pic available
  • 2019-02-25

7 eurodeputetë në Tiranë, kryesuesi i delegacionit: Stop bojkotit, urgjent dialog!

Një delegacion me deputetë të Parlamentit Europian do të vizitojë Tiranën dhe Shkupin për të parë nga afër zbatimin e reformave të kërkuara nga BE-ja. Mësohet se një delegacion i këtij komisioni i përbërë nga 7 deputetë, i kryesuar nga z. Tunne Kelam do të takohet me udhëheqës

Aksidenti me 13 viktima në Shkup, Rama: Ngushëllime, ju jemi pranë shpirtërisht
  • 2019-02-14

Aksidenti me 13 viktima në Shkup, Rama: Ngushëllime, ju jemi pranë shpirtërisht

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimin për tragjedinë e ndodhur sot në Maqedoninë e Veriut, ku përplas një autobus dhe humbën jetën 13 persona dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur. Rama në një postim në Twitter, se ndjej pikëllim për këtë tragjedi të rëndë. Pikëllim

Tension në Parlament/ Rama: Na fal Talat Xhaferri për fjalët e fëmijës Basha
  • 2019-02-14

Tension në Parlament/ Rama: Na fal Talat Xhaferri për fjalët e fëmijës Basha

Seanca e sotme parlamentare ku është i pranishëm edhe kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri nisi me një minutë heshtje, por pas shprehjes së dhimbjes për tragjedinën e ndodhur mbrëmë në Shkup nga Edi Rama dhe Lulzim Basha, u regjistrua një përplasje. Menjëherë pasi kryedemok