Rezultate te kerkimit per termin: +Shkupi

Total: 3418
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.412Z

Shkupi

Shkupi i sotëm ka shumë pak shenja njohëse nga ato që kishte ai para tërmetit të vitit 1963, kur mëngjesin e 26 korrikut të atij viti e gdhiu i mbuluar me re pluhuri dhe thuajse i rrafshuar me tokë. Edhe madje jo vetëm pse ky i sotmi nuk ka emblemë njohëse atë që kishte ai i para tërm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.708Z

Maqedoni, hetime për projektin Shkupi 2014

Në Maqedoni së shpejti do të nxitet debati dhe hetimet për “Shkupi 2014″ dhe miliona eurot e harxhuara për realizimin e këtij projekti. Opozita ka paralajmëruar se përmes procedurave dhe rrugëve parlamentare do të nis me kërkesat për hetimin e plotë të realizimit dhe kostos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.316Z

Projekti "Shkupi 2014" - Vazhdojnë diskutimet

Projekti i planit urbanistik Shkupi 2014, parasheh që në sheshin e qytetit të ndërtohet kishë, përmendorja e Lekës së Madh, figura të personaliteteve historike të Maqedonisë, por në të nuk parashihet asnjë objekt që simbolizon historinë apo kulturën e shqiptarëve të Maqedonisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.282Z

Shkupi shqiptaret percaktues

Shkupi shqiptaret percaktues E marte 26 Mars 2013 1217 Shkupi shqiptaret percaktuesGara per kryeqytetin maqedonas Shkupin do ti drejtohet balotazhit te 7 prillit dhe vota e shqiptareve pritet te jete vendimtare per te percaktuar kryetarin e ri te komunes Sipas analisteve nese do te kete prani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.439Z

Vritet në Siri shqiptari nga Shkupi

Një tjetër shqiptar ka humbur jetën në Siri. Bashkim Bela, 23 vjeç nga Shkupi, me origjinë nga Hani i Elezit ka mbetur i vrarë në luftimet që forcat rebele siriane po zhvillojnë kundër regjimit të presidentit Bashar Al Assad. 23-vjeçari dyshohet se ishte pjese e njësive ushtarake të I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.679Z

A do të kapitullojë Shkupi shqip?

    Shkupi dhe Kumanova nuk rrezikohen nga turqizimi apo edhe mëradikalizimi fetar i tyre, por nga shkatërrimi përfundimtar i kulturës dhe identitetit shqiptar aty kështu ngase organizatat «profetare» marrin para nga të gjithë, por punojnë në shërbim të opsionit vetëm sl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.221Z

Fyerjet, radio Shkupi: Mos informoni në shqip

SHKUP- Radio Shkupi, programi në gjuhën shqipe ka vendosur të bojkotojë përfaqësueset e Maqedonisë, në futboll, basketboll, hendboll apo edhe në sporte të tjera. Kjo masë vjen pas fyerjeve të njëpasnjëshme që tifozët maqedonas i kanë bërë shqiptarëve. Sipas një njoftimi të shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama