Rezultate te kerkimit per termin: +Shkupin

Total: 1178
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.169Z

Nimic do vizitoje Shkupin e Athinen

Ndermjetesuesi i Kombeve te Bashkuara, i ngarkuar per zgjidhjen e problemit te emrit mes Maqedonise dhe Greqise, tha se do te vizitoje Athinen dhe Shkupin, gjate muajit te ardhshem per te zgjidhur kete çeshtje. “Qendrimet jane forcuar, por ato mund te ndryshojne dhe mund te gjendet nje pike e per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.296Z

Dy tërmete godasin Shkupin

Dy tërmete kanë goditur Shkupin, mëngjesin e sotëm. Sipas Qendrës Evropiane të Mesdheut, intensiteti i tyre ishte 4.4 dhe 2.8 ballë. Lëkundjet janë ndierë, në mëngjes në orën 6.58 dhe 6.59, tre kilometra në verilindje të Shkupit. Mediat lokale kanë raportuar se këto dridhje e kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.447Z

Countryman viziton sot Shkupin

Zevendesndihmes sekretari amerikan i Shtetit Tom Countryman do te vizitoje sot Shkupin ku do te diskutoje per nje sere ceshtjesh me autoritetet lokale. Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase sipas te cilave Countryman do te takohet me kryeministrin Gruevski nderkohe qe nuk parashiko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.639Z

Emri, Fule viziton sot Shkupin

Komisioneri evropian per Zgjerimin, Shtefan Fule do te vizitoje sot Shkupin, ku do te paraqese qendrimin zyrtar te BE-se ndaj ceshtjes se emrit. Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, sipas te cilave pritet qe Fule te mbeshtese vazhdimin e negociatave nen ndermjetesimin e OKB-se. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.332Z

Hoyt Yee viziton Shkupin

brbrNe kulmin e krizes politike dhe skandalit te pergjimeve ne Maqedoni zevendesndihmes sekretari amerikan i Shtetit per Evropen dhe Azine Hoyt Yee viziton Shkupin Pjese e axhendes se vizites se tij dyditore jane takimet me kryeministrin Nikolla Gruevski shefin e diplomacise Nikolla Poposki me lide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.794Z

Maqedonia, Komisioneri per Zgjerimin viziton sot Shkupin

SHKUP-Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Antonio Milloshovski, ka deklaruar se do të kërkojë ndihmë nga Bashkimi Evropian për të zgjidhur mosmarrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit.Z. Milloshovski e bëri këtë deklaratë para vizitave të paralajmëruara në vend të disa delegacion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.769Z

Solana viziton sot Prishtinën dhe Shkupin

Kosovën do ta vizitojë sot shefi i Politikës së Jashtme i Bashkimit Evropian, Havier Solana, i cili pritet të takohet me presidentin Fatmir Sejdiu, kryeministri Hashim Thaçi si dhe përfaqësues te Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e Ligjit, EULEX. Kjo vizitë-siç bë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama