Rezultate te kerkimit per termin: +Shkurtajt

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] shkurtajt / docs[0] 34 / hits[0] 38 /
Vasil Shkurtaj, bomberi që po ndez merkaton dimërore
  • 2018-12-11

Vasil Shkurtaj, bomberi që po ndez merkaton dimërore

Merkatoja e janarit konsiderohet si kamerdare shpëtimi për shumë klube të Superiores, që nuk kanë marrë rezultatet e pritshme gjatë pjesës së parë të sezonit, duke ua faturuar këtë ngërç mungesës së lojtarëve cilësorë. Ata që janë më të kërkuarit mbeten pa dyshim sulmuesit,

Cordeiro nderon Kukësin, Luftëtari fundos Kastriotin dhe i largohet fundit
  • 2018-10-28

Cordeiro nderon Kukësin, Luftëtari fundos Kastriotin dhe i largohet fundit

Braziliani William Cordeiro nderon Kukësin në transfertën e vështirë ndaj Laçit në Elbasan Arena. Anësori 25-vjeçar shënoi golin e vetëm të takimit pasi një mori një asist perfekt nga Shafik në minutëm e 60-të dhe me cilësitë e një numri 9 fals realizoi golin që i vlejti 3 pik

Partizani mbetet në krye, Mensah e Telushi ndëshkojnë Luftëtarin
  • 2018-10-21

Partizani mbetet në krye, Mensah e Telushi ndëshkojnë Luftëtarin

Skënderbeu qëndroi vetëm pak orë në fronin e kryesuesit, pasi Partizani e e zhvedosi në vendin e dytë falë suksesit 2-1 në Selman Stërmasi ndaj Luftëtarit. Të kuqtë pësuan gol pas tetë javësh, por shënuan 2 herë ndaj bluzinjve, duke siguruar fitoren e katërt radhazi dhe të shtat

Shkodra në lot; Vllaznia bie për herë të parë nga Kategoria, shpëton Kamza
  • 2018-05-23

Shkodra në lot; Vllaznia bie për herë të parë nga Kategoria, shpëton Kamza

Bie Vllaznia, shpëton Kamza ndërsa Luftëtari dhe Laçi sigurojnë kualifikimin në Europa League. Ishin këto verdiktet e javës së fundit të Kategorisë Superiore për edicionin 2017-2018. Fitorja me goleadë në Korçë përballë Skënderbeut me shumë mungesa dhe me mendjen te festa e titu

No Pic available
  • 2018-04-14

Kukësi e zë me Gurë Partizanin, buzëqeshin Luftëtari e Flamurtari

Kukësi i jep një leksion futbolli Partizanit dhe mbyll llogaritë me vendin e dytë duke e blinduar përfundimisht këtë pozicion që në rast të lënies në fuqi të vendimit të UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut edhe nga KAS, do ti kualifikonte në pareliminatoret e Champions League, verili

Katëri i Radës, të zhytesh në muzikën e Admir Shkurtajt
  • 2015-05-08

Katëri i Radës, të zhytesh në muzikën e Admir Shkurtajt

Kompozitori dhe muzikanti shqiptar, i cili jeton dhe punon prej vitesh në Itali, rrëfen sesi krijoi operën "Katëri i Radës", një vepër e vlerësuar shumë nga kritika në Bienalen muzikore të Venecias. Improvizim dhe traditë, elektronikë avangarde dhe polifoni, instrumente dhe zëra, ndje

Të kthesh në muzikë vdekjen
  • 2015-04-14

Të kthesh në muzikë vdekjen

Il Naufragio/ Opera kushtuar anijes shqiptare “Kater i Radës” që u mbyt në Otranto do të ketë premierën shqiptare në festivalin “Tirana open” në fillim të majit. Vepra e kompozuar nga artisti shqiptar, Admir Shkurtaj, është pritur me tone pozitive nga kritika itali