Rezultate te kerkimit per termin: +Shkurtimet

Total: 1983
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.082Z

Shkurtimet në ushtrinë amerikane

Ushtria amerikane do të shkurtojë rreth 40 mijë trupa në tre vitet e ardhshme. Shkurtimet po vijnë në mesin e një krize globale për të cilën zyrtarët e mbrojtjes shqetësohen se nuk do të jetë e menaxhueshme nëse bëhen shkurtime të mëtejshme. Shkurtimet buxhetore po ndikojnë thell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.290Z

Fillojne shkurtimet ne Albtelekom

Pas privatizimit te telekomit, tashme kane filluar shkurtimet e vendeve te punes, ne kuader te refomave dhe modernizimit te teknollogjise. Drejtues te sindikatave, thone se per te kryer kete proces duhet qe te vendosin drejtuesit ne qender te albtelekom dhe jo drejtues te bazes. Sipas sindikalisteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.899Z

Obama firmos shkurtimet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka nënshkruar hyrjen në fuqi të shkurtimit të shpenzimeve, të cilat, sipas tij, do të ndikojnë në shkatërrimin e ekonomisë amerikane. Shkurtimet, të njohura si “sekuestrimi&rd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.421Z

Debat per shkurtimet ne shendetesi

brbrEdhe pse aleate ne bashkeqeverisje Levizja Socialiste per Integrim kundershton ashper vendimin e ministrin Ilir Beqaj per shkurtimet te personelit mjekesor ne spitalet e rretheve Plot 338 punonjesve ne 24 spitaleve te rretheve do tu mbyllet vendi i punes Me te prekura nga shkurtimet jane spitale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.399Z

Berisha: Shkurtimet në buxhet, të domosdoshme

Shkurtimet në buxhetin e shtetit janë të domosdoshme pasi do të ndikojnë në uljen e deficitit dhe mosrritjen e borxhit. Kështu është shprehur kryeministri Berisha në mbledhjen e qeverisë ku do të miratohen edhe shkurtimet në buxhetin e shtetit. "Jemi këtu për të miratuar bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.034Z

Britani shkurtimet e mbrojtjes rreth 8

Shkurtimet ne buxhetin vjetor te sektorit te mbrojtjes ne Mbreterine e Bashkuar jane bere para planit te rishikimit te kryeministrit. Shkurtimet pritet te jene me pak se 10 per qind nderkohe qe Departamenti i Thesarit kerkon qe ato te jene rreth 8 per qind. Sipas BBC ushtria britanike do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.279Z

Shkurtimet ne buxhet, ja projekti i kursimeve

Reduktimet buxhetore pr pjesn e dyt t ktij viti do t kryhen n shpenzimet pr investime, kryesisht n projektet q ende nuk jan nisur po ashtu edhe n mirmbajtje. Ndrsa n sektort prioritare si shndetsia dhe arsimi, si dhe n investimet q jan nisur do t vazhdojn normalisht. Sipas antarit t Komisionit Parla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama