Rezultate te kerkimit per termin: +Shkurtuar

Meta: total 1000 / total_found 5626 / time 0.003 / keyword[0] shkurtuar / docs[0] 5626 / hits[0] 7355 /
Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

Masakroi bashkëshorten, 35 vjet burg 74-vjeçarit
  • 2017-06-19

Masakroi bashkëshorten, 35 vjet burg 74-vjeçarit

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli vendimin për masakrimin e 68-vjeçares Shazivare Dervishi, duke konsideruar fajtor bashkëshortin e saj, i cili u dënua me 35 vjet burgim. Veli Dervishi, 74 vjeç i shpëtoi burgimit të përjetshëm për shkak të moshës, duke përfituar gjykimin e shkurtuar.

No Pic available
  • 2017-06-12

Rama inspekton punimet në rrugën Shkodër-Velipojë: U bë pas çerek shekulli

Pjesë e programit të rilindjes urbane është edhe rruga Shkodër-Velipojë. Gjatë inspektimit, kryeministri Rama dhe se kjo rrugë është një vepër arti dhe e rëndësishme ëhstë që pas çerek shekulli u bë. Rama:Të shtonim dhe një fond tjetër më pas për ta bërë të gjithën si kur

No Pic available
  • 2017-06-09

Ekstradohet në Itali piloti i avionit të drogës, Giorgio Riformato

Autoritetet shqiptare kanë ekstraduar drejt Italisë Giorgio Riformato, i cili dy vite më parë tentoi të trafikojë drogë nga plazhi i Divjakës me avion drejt Italisë. Mësohet se ai është larguar nga Rinasi mesditën e djeshme teksa drejtoria e burgjeve nga burgu i Fierit ja ka dorëzuar

No Pic available
  • 2017-06-08

Në gjyq vlonjati, shef i organizatës së drogës e ortak i Sacra Corona Unita

Në Itali ka nisur procesi gjyqësor i një prej organizatave të mëdha të trafikut të drogës. Në seancën e parë gjyqësore, 38 nga 42 personat e arrestuar kanë kërkuar gjykim të shkurtuar, ndërsa seanca e radhës është lënë më 4 korrik. Hetimi i kryer nga departamenti i hetimeve të

Kombëtarja e femrave humbet miqësoren me Slloveninë
  • 2017-06-07

Kombëtarja e femrave humbet miqësoren me Slloveninë

Kombëtarja shqiptare e femrave u mund 2-0 nga Sllovenia në miqësoren e luajtur në Elbasan Arena. Trajneri Armir Grima e kishte zgjedhur këtë miqësore për të provuar skuadrën për eliminatoret e Botërorit që startojnë në muajin shtator përballë Zvicrës. Përballë një rivali më cil

No Pic available
  • 2017-06-07

Vrau kushëririn me sëpatë për një dru qarri, dënohet me 35 vite burg

Gjykata e Kavajës ka dënuar me burgim të përjetshëm shtetasin Qamil Çelhaka, por që do të kryej 35 vite burg, i shpallur fajtor për vrasjen me sëpatë të shtetasit Fatmir Çelhaka. Ngjarja e ndodhur më 2 dhjetor të vitit 2016, përfundoi edhe me plagosjen rëndë të shtetasit Yllson I